Niebezpieczni oszuści posiadają nielegalnie broń – przykład z Wejherowa

2019-03-25 16:34 (PAP) Pomorskie/ Poszukiwany za oszustwa ukrywał się w skrytce wsuwanej w ścianę

W skrytce wsuwanej w ścianę domu ukrywał się przed pomorską policją 38-latek podejrzewany o dokonanie kilkuset oszustw internetowych. Organy ścigania poszukiwały go od 6 lat. Po zatrzymaniu trafił do aresztu.

O zatrzymaniu mężczyzny poinformował w poniedziałek zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) w Gdańsku.

Jak wyjaśniono w przekazanym mediom komunikacie, nad sprawą internetowych oszustw pracowali od kilku miesięcy policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością oraz zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego gdańskiej KWP. Policjanci ustalili, że na Pomorzu może się ukrywać osoba stojąca za kilkoma powiązanymi ze sobą sklepami internetowymi, które oferowały towary w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Klienci tych sklepów po zapłacie za zamówione produkty nie otrzymywali ich, sklepy szybko znikały z sieci, a ich miejsce zajmowały kolejne utworzone przez te same osoby. Zdaniem policji w ten sposób zostało oszukanych kilkaset osób.

“Zebrane dowody, w tym analiza materiałów i danych, doprowadziły do ustalenia, że jedną z osób zaangażowanych w ten przestępczy proceder jest najprawdopodobniej 38-latek” – poinformowano, dodając, że mężczyzna od 6 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości: nie stawił się w więzieniu, gdzie miał odsiedzieć 6-letni wyrok za wcześniejsze oszustwa; był poszukiwany listami gończymi.

W ostatnich dniach policjanci z Gdańska i Wejherowa zorganizowali przeszukanie wytypowanego domu w powiecie wejherowskim. W budynku znaleźli dokumentację firmową poświadczającą przestępczy proceder, komputery, telefony komórkowe, karty bankomatowe i broń.

“Na strychu domu w jednym z pokoi funkcjonariusze odkryli specjalnie zrobione pomieszczenie. W skrzyni na rolkach schowanej w ścianie siedział poszukiwany” – poinformowano.

Zatrzymany trafił do aresztu.

Kodeks karny przewiduje za oszustwo do 8 lat więzienia. Natomiast za pomoc w ukrywaniu się poszukiwanej osoby grozi do 5 lat więzienia.

Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. (PAP)

Niezły ten oszust i jaki pomysłowy. Bardzo mi się spodobała jego skrytka w ścianie. Niestety miał pecha, ktoś pewnie strzelił z ucha i policjanci kolesia wykryli. Przy okazji mamy pouczającą wiadomość, że w tym kraju broń mają nie tylko bandyci, ale i oszuści. Znaczy się każdy przestępca, który chce mieć nielegalną broń bez problemu sobie radzi z jej zdobyciem.

Przestrzegający prawa Polacy zaś są skazani na zapewnienia socjalistycznych polityków, że  dbają o nich jak tylko mogą. Przy okazji ci politycy stosują wobec nas wszystkich kolektywizm, czyli nasze indywidualne potrzeby zapewnienia sobie bezpieczeństwa schodzą na plan dalszy. Innymi słowy giniemy w tłumie, którego strzeże dzielna policja i inne służby państwa, kierowane przez socjalistycznych jeszcze dzielniejszych polityków.