Pistolet Walther PP – na sprzedaż

Pistolet Walther PP, to niemiecki pistolet skonstruowany przed II Wojną Światową, dla potrzeb policji. PP to skrót od skrót od Polizeipistole. 

Pistolet Walther PP działał na zasadzie odrzutu zamka swobodnego. Ma nieruchomą lufę i zewnętrzny kurek. Lufa gwintowana o gwincie sześciobruzdowym prawoskrętnym o skoku 240 mm.

Bezpiecznik dźwigniowy, umieszczony z lewej strony zamka, działa bezpośrednio na iglicę. To bardzo dobre zabezpieczenie, bo dzięki niemu można nosić pistolet z nabojem w komorze nabojowej.

Gdy kurek jest naciągnięty bezpiecznikiem można go bezpiecznie zrzucić. Po zrzuceniu kurka i nastawieniu bezpiecznika w pozycji umożliwiającej strzał, możliwe jest oddanie strzału bez konieczności ponownego napiniania kurka. Naciśnięcie spustu sprawi, że kurek samodzielnie zostanie napięty.

Prezentowany pistolet Walther PP jest w kalibrze 7,65 mm Browning. 

Jak widać na załączonych zdjęciach, mój pistolet jest w stanie idealnym. Typowy egzemplarz dla kolekcjonera. Z tego egzemplarza nie strzelałem.

Osoby zainteresowane nabyciem broni, które oczywiście posiadają stosowne zaświadczenie uprawniające do nabycia broni palnej, zgodnie z przepisami ustawy o broni i amunicji, proszę o kontakt z jednoczesną ofertą cenową. Tak będzie łatwiej się porozumieć. Kontakt do mnie 502 525 535 lub andrzej@turczyn.pl