Uzbrojony nastolatek, w nielegalnie posiadaną broń, wziął zakładników we Francji

2019-05-07 18:25 (AFP, AP, Media/PAP) Francja/ Napastnik wziął zakładników w sklepie w Blagnac

Uzbrojony napastnik wziął we wtorek po południu czworo zakładników w sklepie w miejscowości Blagnac koło Tuluzy we Francji – przekazała rzeczniczka francuskiej policji.

Mężczyzna wziął zakładników ok. godz. 16.20. Rzeczniczka policji wskazała, że jest zbyt wcześnie, by wykluczyć podłoże terrorystyczne zdarzenia, ponieważ nie są znane żądania napastnika. Kanał France 3 informuje, że żąda on rozmowy z negocjatorem.

Według mediów wśród zakładników jest pracownik sklepu i pięcioro klientów.

Miejscowa policja zaapelowała do mieszkańców o omijanie miejsca zdarzenia i zachowanie szczególnej ostrożności.

Sklep został otoczony kordonem policyjnym. (PAP)

2019-05-07 20:05 (AFP/PAP) Francja/ AFP: Zakładnicy w Blagnac to kobiety, napastnik ma 17 lat

Wszyscy zakładnicy w sklepie w miejscowości Blagnac koło Tuluzy we Francji to kobiety – poinformowała AFP, powołując się na źródła. Według agencji uzbrojony napastnik to 17-letni mężczyzna.

Rzeczniczka francuskiej policji poinformowała we wtorek po południu, że uzbrojony napastnik wziął czterech zakładników w sklepie w Blagnac. Stało się to ok. godz. 16.20. Według AFP wszyscy zakładnicy to kobiety – właścicielka sklepu i trzy pracowniczki.

Agencja pisze, że napastnik to młody, 17-letni mężczyzna, który od momentu wzięcia zakładników “dwa razy strzelił w powietrze” i odgrażał się, że w przypadku policyjnej interwencji odpowie ogniem w kierunku funkcjonariuszy. Pracownik znajdującego się obok sklepu biura podróży powiedział z kolei, że tuż po wzięciu przez napastnika zakładników słyszał cztery strzały.

Burmistrz Blagnac powiedział, że na razie nie są znane motywy działania porywacza, ale raczej nie jest brane pod uwagę podłoże terrorystyczne. “W tej chwili o tym nie mówimy” – podkreślił i potwierdził, że na miejsce przybyły już policyjne jednostki antyterrorystyczne (RAID). Są też karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie.

Miejscowa policja, która otoczyła sklep kordonem, zaapelowała do mieszkańców o omijanie miejsca zdarzenia i zachowanie szczególnej ostrożności. (PAP)

2019-05-08 02:00 (AFP, dpa/PAP) Francja/ Aresztowano napastnika, który wziął zakładniczki w pobliżu Tuluzy

Policja aresztowała 17-letniego napastnika, który w sklepie w pobliżu Tuluzy na południu Francji przetrzymywał cztery kobiety – poinformował we wtorek późnym wieczorem szef francuskiego MSW Christophe Castaner.

Około godz. 16.30 w sklepie w miejscowości Blagnac koło Tuluzy uzbrojony napastnik wziął jako zakładniczki cztery kobiety – właścicielkę sklepu, jej córkę i dwie pracowniczki.

Na miejsce przybyły specjalne jednostki policji, karetki pogotowia i dwa wozy strażackie. Według francuskich mediów napastnik sam poprosił o rozmowę z policyjnym negocjatorem.

Do wieczora uwolnił on wszystkie przetrzymywane kobiety, ale sam zabarykadował się w sklepie. Późnym wieczorem został jednak obezwładniony i aresztowany przez funkcjonariuszy elitarnej jednostki francuskiej policji – RAID. Na razie nie wiadomo, jaki był motyw jego działania, ale raczej nie jest brane pod uwagę podłoże terrorystyczne.

Kobiety, które przetrzymywał napastnik, nie odniosły żadnych obrażeń.

Prokuratura poinformowała, że 17-latek był już wcześniej znany policji, m.in. z ataków na policjantów i kradzieży. W grudniu ubiegłego roku został aresztowany podczas protestu ruchu “żółtych kamizelek”.

 

Nastolatek, już znany policji z całą pewnością miał nielegalną broń. Nie ma innej prawnej możliwości. Po co jednak taką informacją kłopotać odbiorców przekazu, jeszcze by zaczęli rozróżniać świat legalnych posiadaczy broni od świata przestępców. Przecież tak ma nie być, jeszcze zechce im się przestać bać wszystkiego co związane z bronią palną.

O ile wierzyć powyższemu filmikowi, była to Beretta. Zupełnie współczesna broń. Skąd miał? Pewnie kupił w jakimś sklepie, poszedł, kupił, a tak nie może przecież być i właśnie z tego powodu trzeba zaostrzyć przepisy o posiadaniu broni – pomyśli idiota i będzie głosował na innych idiotów, którzy takie proponują rozwiązania.

Człowiek rozumny wie, że broni posiadanej bezprawnie, czasem mówi się “na lewo” (stąd określenie lewica 🙂 ) nie kupuje się w sklepie z bronią palną i na nic wszelkie restrykcje w posiadaniu broni. Przestępcy zdobywają broń w jakiś inny sposób. Jak? Nie do końca wiem i nie tylko ja. Politycy, co to wiedzą jak w ustawach rozwiązać wszystkie problemu świata, też nie wiedzą i właśnie z tego powodu proponują swoje idiotyczne rozwiązania.