Przygotowania do akcji bilbordowej „broń ratuje życie” rozpoczęte

Czas wdrożyć w życie pomysł, który pojawił się niedawno w komentarzach do jednego z wpisów. Ten pomysł brzmi “bilbord z cyklu  broń ratuje życie”. Dzisiaj z rana zwrócił moją uwagę pusty bilbord w Koszalinie. Spojrzałem na niego i przypomniałem sobie akcję bilbordową z 2015 roku, którą organizowałem w ramach działania stowarzyszenia Ruch Obywatelski Miłośników Broni. Tamta akcja moim zdaniem była bardzo udana i pod względem graficznym i chyba nawet przyniosła większe zainteresowanie działalnością stowarzyszenia ROMB.

Pomyślałem, że chyba już czas to powtórzyć. Podjąłem starania zmierzające do przygotowania grafiki stosownej do tematu akcji. Myślę, że z materiałów, które wykorzystywane były w poprzedniej akcji, najlepszy będzie ten oto motyw graficzny:

Wykorzystam to czym dysponuję, no chyba, że trafi się ktoś, kto poświęci swój wysiłek i talent i stworzy coś lepszego. Wszelkie rozumne uwagi, opinie, pomysły proszę słać na adres andrzej@turczyn.pl

Na dzisiaj wyobrażam sobie, że grafika będzie wyglądała tak, że tu gdzie jest napis “broń dla ochrony mitu domowego” będzie napis “broń ratuje życie”, a w na pasku z lewej strony jakiś zgrabny tekst. Dzisiaj mam pomysł, aby było to np hasło:

Broń palna w rękach praworządnych obywateli nie zagraża naszym rodzinom, lecz chroni nasze rodziny.

– Mike Pence wiceprezydent USA

 

I wiemy, że broń palna w rękach praworządnych obywateli czyni nasze społeczności bezpieczniejszymi, a nie mniej bezpiecznymi.

– Mike Pence wiceprezydent USA

 

Wierzymy w prawo do samoobrony i ochrony swojej rodziny, swojej wspólnoty i swoich najbliższych. Wierzymy w wolność i prawo do noszenia broni.

– Donald Trump Prezydent USA

 

Jedynym, który może powstrzymać złego człowieka z bronią, jest dobry człowiek z bronią.

– Donald Trump Prezydent USA

 

Nie mamy swoich polityków formatu Trmp’a i Penc’a, to musimy korzystać z cytatów pochodzących od obcych i właśnie taki zabieg chciałbym uczynić celowo, aby gdy ktoś mnie o to zapyta odpowiedzieć właśnie to i dodać, że polscy politycy głoszą socjalizm, więc nie można ich publicznie cytować.

Wykonane bilbordy będą do pobrania, aby każdy kto chce mógł je wykorzystać w swojej miejscowości. Jest też miejsce na którym mogą pojawić się logotypy tych, którzy będą chcieli wesprzeć tą akcję.Tu gdzie logo ROMB, mogą być i inne.

Może poza bilbordem zrobię projekt baneru do wydrukowania, też dobra forma wejścia w przestrzeń publiczną.

Najtrudniejsza sprawa i najważniejsza zarazem to pieniądze. Na tą akcję będą potrzebne pieniądze, społeczne pieniądze, pieniądze, które przekażą Polacy. Nikt za was tego nie sfinansuje. Gdyby było tak, że będą Polacy oszczędni na tą sprawę, będzie w niewielkim zakresie, gdyby byli hojni będzie odbijała się szerokim echem po Polsce.

Kto chce, komu sumienie każe się zainteresować proszę o wsparcie. Na koniec kilka słów w tej sprawie, do pomyślenia. Ja przygotowania już rozpocząłem.

 

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trubun.org.pl. Moje możliwości oddziaływania na przestrzeń publiczną, są miarą waszego zaangażowania i wsparcia.