Z cyklu broń ratuje życie: masowe mordy powstrzymane przez uzbrojonych cywilów

Na blogu hoplofobia.info bardzo pouczające zestawienie przypadków masowych mordów powstrzymanych przez uzbrojonych cywilów. Zestawienie niezwykle cenne, a co najważniejsze wszystko solidnie udokumentowane. Nikt po zapoznaniu się z wpisem pt. Masowe mordy powstrzymane przez uzbrojonych cywilów, nie powinien mieć wątpliwości jakie korzyści przyniosła broń palna w ręku przestrzegających prawa obywateli.

Zanim przejdziecie na stronę hoplofobia.info zapamiętajcie coś na co zwraca uwagę autor bloga hoplofobia.info, na pewien bardzo ciekawy fenomen, ustawicznie pomijany we wszelkich postępowych debatach o broni:

John Lott przy każdej okazji cierpliwie akcentuje znaczenie tego fenomenu w rozmowach ze zwolennikami kontroli broni – motywacja zamachowców może być różna (atak terrorystyczny, zemsta powodowana frustracją, pragnienie zyskania sławy, seksualna niepewność itd.), mogą być oni również emocjonalnie zżyci z danym miejscem, nie zmienia to jednak podstawowego faktu, że oto w ujęciu statystycznym i z perspektywy długoterminowej, licząc od końca lat 90. XX wieku, poza ośmioma wyjątkami, do wszystkich publicznych masakr niepowiązanych z działalnością stricte przestępczą (wojny narkotykowe o rynki zbytu, rozboje, akcje odwetowe rywalizujących ze sobą gangów etc.), w których ginęły więcej niż cztery osoby, dochodziło w lokalizacjach, gdzie obowiązywał prywatny, stanowy lub federalny zakaz noszenia broni.

Po takim wstępie zapraszam na stronę hoplofobia.info do lektury wpisu Masowe mordy powstrzymane przez uzbrojonych cywilów. Proszę kliknąć na podświetlony tytuł, a zostaniecie przekierowani do wpisu.