Amerykańska sieć sklepów Walmart wstrzyma sprzedaż niektórych rodzajów amunicji strzeleckiej

2019-09-03 21:07 (Reuters/PAP) USA/Walmart wstrzyma sprzedaż niektórych rodzajów amunicji strzeleckiej

Największy amerykański koncern handlu detalicznego Walmart ogłosił we wtorek, że w następstwie niedawnych zbiorowych zabójstw z użyciem broni palnej wstrzyma sprzedaż niektórych rodzajów amunicji strzeleckiej we wszystkich swych sklepach na terenie USA.

Dotyczy to także oferowanej dotąd jedynie w stanie Alaska ręcznej broni strzeleckiej. Po wyprzedaniu obecnych zapasów z obrotu wycofana zostanie amunicja do karabinków krótkolufowych kalibru między innymi 5,56 mm. Jest ona używana powszechnie w broni myśliwskiej, ale także w broni stylizowanej na wojskową.

Jak oświadczył Walmart, decyzję te podjęto w związku z zabiciem w USA w sierpniu 38 osób w trzech strzelaninach – w El Paso i w Odessie w stanie Teksas oraz w Dayton w stanie Ohio. Zbrodnia w El Paso, której skutkiem było uśmiercenie 22 ludzi, dokonana została w centrum handlowym Walmart.

Koncern Walmart przewiduje, że jego udział w rynku amunicji w Stanach Zjednoczonych spadnie z dotychczasowych 20 proc. do poziomu między 6 i 9 proc. (PAP)

To jest czysta ideologia, lewicowa rzecz jasna. Skoro sieć celowo obniża swój udział w rynku broni to znaczy, że nie jest to interes, a ideologiczne zagranie. Mają za dużo pieniędzy i zamiast robić interesy, chcą uskuteczniać ideologiczne cele.

Nikt chyba nie myśli, że wycofanie amunicji sprawi, że nie będzie albo jakoś zmienią się zdarzenia przestępcze z jej użyciem? Przestrzegającym prawa obywatelom będzie nieco niewygodnie i to tyle. Mam nadzieję, że spadną obrony Walmart nie tylko w zakresie broni i amunicji.

Obrzydzenie mnie bierze na socjalistów, którzy budowali  swoje fortuny właśnie z tego powodu, że socjalizmu nie było. Gdy na braku socjalizmu stali się wielcy, teraz chcą socjalizm uskuteczniać. Moim zdaniem socjalizm to szaleństwo, to stan umysłu, to wynaturzenie rozumu jakieś nie do końca zdefiniowane.

Socjalizm, socjalizm, piszę ciągle socjalizm, bo elementem konstruującym socjalizm jest wrogość wobec broni.