Zapraszam na zawody strzeleckie Battlefield #3/2019 na strzelnicy w Fort Marian w Malechowie

W sobotę 14 września 2019 r. Koszaliński Klub Strzelecki Kaliber organizuje zawody strzeleckie Battlefield #3/2019. Zawody odbędą się na Strzelnicy Battlefield w Malechowie od godziny 10 aż do zakończenia.

Zawody odbędą się zgodnie z następującym regulaminem:

Download (PDF, 236KB)

 

Dodatkowo, poza regulaminem dotyczących zawodów z obserwatorem ZZSS odbędzie się pojedynek strzelecki Battlefield #3/2019, z wykorzystaniem następującego regulaminu:

 1. Pojedynek strzelecki Battlefield #3/2019 to konkurencja towarzysząca zawodom Battlefield #3/2019.
 2. Broń – pistolet samopowtarzalny centralnego zapłonu kal. 9 mm Para.
 3. Zawodnik może mieć na stanowisku startowym w magazynku dowolną ilość naboi i dowolną ilość załadowanych magazynków.
 4. Każdy zestaw celów można ostrzelać dowolną ilością strzałów, dopuszczalna jest wymiana magazynka.
 5. Pojedynek strzelecki – pary zawodników ostrzeliwują jednocześnie dwa identyczne i bezpośrednio sąsiadujące ze sobą zestawy metalowych celów.
 6. Cele ostrzeliwane przez pojedynkujących się zawodników jako ostatnie (popery) przewracając się nakładają się na siebie; wygrywa zawodnik, którego ostatni cel znajdzie się pod ostatnim celem przeciwnika.
 7. W pojedynku uczestniczy po dwóch zawodników z jednej linii otwarcia ognia – odległość między zawodnikami 3 metry. Odległość do celów metalowych 8 metrów.
 8. Pozycja startowa. Po komendzie ładuj zawodnicy na linii otwarcia ognia ładują broń (wprowadzenie magazynka do broni i przeładowanie broni) i z niezabezpieczoną, załadowaną bronią, skierowaną w pozycji bezpiecznej (wskazanej przez sędziego) oczekują na sygnał startowy.
 9. Po sygnale startowym zawodnicy ostrzeliwują cele, przy czym ostatnim celem jest składany poper.
 10. Ostrzelanie popera możliwe jest po przewróceniu wszystkich poprzednich celów. Pojedynek wygrywa zawodnik, którego poper zostanie przewrócony jako pierwszy.
 11. Naruszenie reguł strzelania powoduje przegranie pojedynku przez zawodnika.
 12. W eliminacjach każdy zawodnik odbywa maksymalnie 5 pojedynków z losowo wybranymi zawodnikami. (W tym zakresie może nastąpić zmiana, zależna od ilości zawodników uczestniczących w zawodach).
 13. Na skutek eliminacji wyłonionych zostanie 8 ćwierćfinalistów – zawodników z największą ilością zwycięstw w pojedynkach eliminacyjnych.
 14. W  razie równej liczby punktów rozstrzyga pojedynek między zawodnikami.
 15. Ćwierćfinaliści zostaną losowo podzieleni cztery pary. Zwycięzcy pojedynków w parach przechodzą od półfinału.
 16. W półfinale uczestniczy 4 zawodników, którzy są losowo podzieleni na dwie pary. Zwycięzca pojedynku w parze przechodzi do finału.
 17. Zwycięzcą pojedynku strzeleckiego Battlefield #3/2019 zostaje zawodnik który wygra pojedynek finałowy.

 

Gdyby coś było niejasne, będziemy szlifowali podczas zawodów. Aby osiągnąć doskonałość regulaminu i nie robić zamieszania w komunikacie, ta konkurencja odbędzie się poza regulaminem zawodów z obserwatorem ZZSS.

Zobaczymy jak to wyjdzie. Pewne jest, że będzie spora strzelanina. Jakoś zawody powinniśmy urozmaicać. Weźcie ze sobą sporo amunicji. Do zobaczenia na strzelnicy już w sobotę.

Jeszcze coś. W tych zawodach dla tego na kogo padnie los i udzieli  poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie czeka taki oto pistolet bocznego zapłonu: