Amerykańska policja ma pomóc Szwedom w zwalczaniu przemocy z użyciem nielegalnej broni palnej

2019-09-18 11:19 (PAP) Szwecja/ Media: policja z USA ma pomóc w zwalczaniu fali przemocy z użyciem broni

Amerykańska policja ma pomóc Szwedom w zwalczaniu fali przemocy z użyciem broni – pisze w środę dziennik “Svenska Dagbladet”. Liczba przestępstw z użyciem broni i kończących się śmiercią jest w Szwecji najwyższa od lat 90.

W bieżącym roku w Szwecji doszło do 214 strzelanin, w których zginęło 29 osób, oraz 120 eksplozji materiałów wybuchowych.

“Pracowałem w policji 40 lat, ale nigdy nie widziałem czegoś takiego. (…) Zaskoczyło mnie wykorzystanie przez przestępców granatów” – podkreślił przebywający w Sztokholmie amerykański ekspert i były szef policji w amerykańskim New Jersey Rick Fuentes.

Według Fuentesa “ci, którzy strzelają, będą to robić ponownie”. “Nie chodzi o 150 osób (najbardziej niebezpiecznych przestępców), ale raczej o pięć lub dziesięć. Trzeba je jak najszybciej zidentyfikować, a to nie będzie możliwe bez szybkiego przeprowadzenia dochodzenia. To z kolei zależy od czasu (potrzebnego do wykonania) badań balistycznych” – wskazał Fuentes, podkreślając, że z tym szwedzka policja ma największy problem.

Jak pisze “Svenska Dagbladet”, obecnie średni czas oczekiwania na wynik badania broni wynosi w Szwecji 151 dni. Dla przykładu, w New Jersey udało się ten czas skrócić do 48 godzin.

W opinii szefa policji regionu Sztokholm, Ulfa Johanssona, innym obszarem, w którym szwedzka policja powinna wziąć przykład z USA, jest lepsze wykorzystanie informacji przekazywanych przez społeczeństwo. “Gdy dzwonisz ze wskazówką, powinna ona natychmiast trafić do właściwej osoby i zostać wykorzystana” – powiedział Johansson.

Nowych sposobów na zwalczanie przestępczości poszukuje socjaldemokratyczny rząd Szwecji. Wśród propozycji omawianych z opozycją w parlamencie jest m.in. zaostrzenie kar oraz wprowadzenie instytucji świadka koronnego.(PAP)

Szwecja – Malmö – “Bez przemocy”
– oni sobie naprawdę taką rzeźbę zafundowali 🙂

W  tekście nie ma słowa o legalności bądź nie, broni używanej w Szwecji do przestępstw, ale przecież nikt o zdrowych zmysłach nie ma wątpliwości, że w fali przemocy przelewającej się przez Szwecję wykorzystywana jest wyłącznie nielegalna broń palna. Tak jest zawsze, tylko nie zawsze się o tym mówi. Na wszelki wypadek przypominam, bo ignorancja ludzka nie ma czasem granic i jest często wykorzystywana przez lewicowych inżynierów społecznych do fałszowania rzeczywistości.

Oczywiste jest, że przemoc związana jest z niewyobrażalnym napływem imigrantów. Oni tworzą gangi, te handlują narkotykami, do tego potrzeba przemocy, a przemoc najlepiej podeprzeć o broń palną. Okazuje się, że bardzo łatwo przestępcom to przychodzi. To są oczywiste spostrzeżenia.

Moim zdaniem Szwedzi sobie z problemem nie poradzą. Na nic pomoc amerykańskich policjantów, tu nie o słabość policji idzie, a o przyczynę przemocy. Tej zanurzeni w lewicowym szaleństwie Szwedzi nie chcą przyjąć do wiadomości. My możemy obserwować i wyciągać wnioski.

Szukając w internecie jakiegoś ładnego obrazka dla wstawienia do wpisu znalazłem zdjęcie jak powyżej. Uśmiecham się, bo ten z zawiązaną lufą rewolwer jest w szwedzkim Malmö. Nazwali sobie rzeźbę Bez Przemocy. Niestety to lipa – przemoc wdziera się im z pełną mocą. Niemili przestępcy nie chcą się słuchać miłujących święty spokój Szwedów i nie chcą zawiązać lufy broni palnej. Szwedzi również nie powinniśmy sobie na to pozwolić.