W serwisie PAP: Amerykanin zastrzelił włamywacza, został oskarżony o zabójstwo – przeczytajcie jak się w Polsce fałszuje obraz rzeczywistości

2019-09-29 08:27 (AP/PAP) # Poprawiamy drugi akapit. # USA/ Zastrzelił włamywacza i poszedł spać (korekta)

72-letni mieszkaniec Dallas śmiertelnie postrzelił nad ranem mężczyznę próbującego włamać się do jego domu, po czym wrócił do łóżka. Jak poinformował lokalny dziennik, policję zawiadomił dopiero dwie godziny później.

James Michael Meyer został oskarżony o zabójstwo i aresztowany; obecnie przebywa w więzieniu okręgowym w Dallas – relacjonuje dziennik “Dallas Morning News”. Do zdarzenia doszło w czwartek nad ranem.

Meyer powiedział policjantom, że ok. godz. 5 nad ranem obudził go hałas dochodzący z zewnątrz jego domu. Gdy wyszedł, zobaczył mężczyznę usiłującego włamać się do pomieszczenia, w którym przechowywane są zapasy.

72-latek, niewiele myśląc, chwycił broń i strzelił do włamywacza, jednak chybił, bo ten zaczął uciekać. Oddał wówczas drugi strzał – jak mówił – “w ciemność”. Ten strzał okazał się śmiertelny. (PAP)

Ani mnie już to nie emocjonuje, ani mnie już to nie dziwi. Tak trochę z nudów, a trochę z kronikarskiego obowiązku w niedzielny wieczór wstawię komentarz w tej sprawie. Odnotuję również stan mediów, które prezentują Polakom karykaturalny obraz rzeczywistości.

Każdy kto zagląda na moją stronę zdążył zauważyć cykl wpisów z cyklu broń ratuje życie. Ostatnio patrzyłem ile ich jest. pokazuje System strony ze zdaniem z cyklu broń ratuje życie pokazuje prawie 250 wpisów. Może tyle jest wpisów, tego nie wiem, bo ich nie liczę. Wiem że jest ich dużo i wszystkie są inne od tego, który znalazłem w papie.

Żadnego z moich wpisów nie wymyśliłem, każdy jest z życia wzięty. We wszystkich użycie broni w obronie skończyło się źle dla napastnika i dobrze dla ofiary. Z każdego wynika absolutnie pozytywny obraz posiadania broni.

Serwis PAP moich wpisów nie duplikuje. Są dla nich mało istotne, chociaż to moje wpisy oddają rzeczywistość panującą w Ameryce, czego dowodem jest chociażby ich ilość, a każdy o innej sprawie. Serwis PAP publikuje coś co pasowałoby może do cyklu odcinków, gdyby nie drobny fakt, że coś jednak tym razem było inaczej, bo człowiek strzelający do włamywacza został oskarżony o zabójstwo.

Wynaturzenie prezentuje się jako regułę, bo przecież tak to zostanie odebrane przez czytelników internetowych portali, na których już ta informacja została zawieszona. Powiela się, trafia do tysięcy, może nawet setek tysięcy. Obraz posiadania broni wykrzywia się, bo przecież nikt nie napisał, że to sytuacja wyjątkowa, odstępstwo od reguły, którą widać we wpisach z cyklu broń ratuje życie na stronie trybun.org.pl.

Jeszcze jeden powód tego wpisu przyszedł mi do głowy. Zobaczcie jak wielka jest wasza odpowiedzialność za prawdę i prawdziwy obraz rzeczywistości dotyczącej broni, jaki zostanie przedstawiony Polakom. Bez waszej mrówczej pracy, bez udostępniania jeden drugiemu moich wpisów z cyklu broń ratuje życie, prawda się nie obroni. Nawała manipulacji i kłamstwa ją zasłoni.