Karabinki Grot dla Straży Granicznej

2019-10-23 15:24 (PAP) “Łucznik” wyprodukuje kolejną partię karabinków dla Straży Granicznej

Kolejnych 228 karabinków MSBS GROT wyprodukuje dla Straży Granicznej Fabryka Broni “Łucznik” w Radomiu. Wartość kontraktu to 2 mln zł – poinformowała w środę rzeczniczka radomskiej fabryki Małgorzata Pirosz.

93 karabinki zamówione przez pograniczników będą mieć lufy standardowe o długości 16 cali. Pozostałe 135 sztuk zostanie wyposażonych w dwa zestawy luf: o długości 16 cali oraz 10,5 cala. Straż Graniczna jest pierwszą formacją, która kupuje karabinki MSBS GROT z krótką lufą.

“Lufy są elementem, który można bardzo łatwo i szybko wymienić. Przy użyciu będącego w zestawie klucza można to zrobić w niecałą minutę” – wyjaśniła rzeczniczka radomskiej fabryki. Dodała, że broń z lufą o długości 16 cali jest używana do działań w terenie otwartym, zaś ta z krótszą – jest wykorzystywana w terenie zurbanizowanym oraz w ciasnych i wąskich pomieszczeniach.

“Łucznik” ma zrealizować dostawę broni dla Straży Granicznej do 20 grudnia. Podpisana we wtorek umowa jest kolejną zawartą pomiędzy radomską Fabryką Broni a Strażą Graniczną w tym roku. Na początku lipca został podpisany kontrakt na dostawę 228 karabinków MSBS GROT o wartości prawie 2 mln zł. Dostawy zrealizowano do września. (PAP)

Elegancko. W sumie to dobrze, że polskie formacje uzbrojone korzystają z polskiej broni. Ponad 8500 zł za sztukę w tym kontrakcie, a właściwie kontrakciku. 228 sztuk za 2 miliony złotych to naprawdę drobna sprawa jak na Straż Graniczną i Fabrykę Broni. Może to takie sprawdzenie i sondowanie broni?