W Meksyku 11-letni uczeń zastrzelił nauczycielkę i popełnił samobójstwo – dlaczego Polaków się straszy obrazami marginalnych zdarzeń?

2020-01-10 20:47 (Reuters,AP/PAP) Meksyk/ 11-letni uczeń zastrzelił nauczycielkę i popełnił samobójstwo

11-letni uczeń uzbrojony w dwa pistolety zastrzelił nauczycielkę, ranił co najmniej sześć osób, a następnie odebrał sobie życie w prywatnej szkole w Torreon w Meksyku – poinformowały lokalne władze. Ranni to co najmniej pięcioro uczniów i jeden nauczyciel.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 11-latek powiedział jednemu ze swoich kolegów z klasy, że “dzisiaj jest ten dzień”. Następnie poprosił o pozwolenie na wyjście do łazienki. 15 minut później, kiedy nie wrócił na lekcję, nauczycielka zaczęła go szukać. Wtedy chłopiec wyszedł z łazienki, strzelając z dwóch pistoletów.

“To jest tragedia. To bardzo, bardzo smutne, że 11-letni chłopiec może wejść do szkoły z dwoma pistoletami” – powiedział lokalnej telewizji Jorge Zermeno, burmistrz miasta Torreon.

Miguel Riquelme, gubernator stanu Coahuila, w którym znajduje się Torreon, w czasie konferencji prasowej powiedział, że sprawca nie miał w szkole problemów i “dobrze się zachowywał”. Dodał, że matka chłopca zmarła kilka lat temu.

Stwierdził też, że na chłopca wpływ miała gra komputerowa, tzw. strzelanka pierwszoosobowa “Natural Selection”. W czasie ataku 11-latek miał na sobie koszulkę z nazwą tej gry.

Twórca “Natural Selection”, amerykańska firma Unknown Worlds Entertainment, nie odpowiedziała na prośbę agencji Reutera o komentarz.

Szkoła, w której doszło do tragedii, bierze udział w stanowym programie “Bezpieczny plecak”. Oznacza to, że pracownicy placówki przy wejściu do szkoły przeszukują plecak każdego dziecka. (PAP)

Absolutnie patologiczna sprawa nie reprezentatywna dla niczego. Moim zdaniem nie do ustalenia są przyczyny tej śmierci. Nie przyjmuję do wiadomości, że przyczyną była jakaś gra, jak zdaje się sugerować depesza. Na świecie są pewnie setki milionów dzieci grających w przeróżne gry gdzie się do kogoś strzela i co? No i nic się w związku z tym nie dzieje! Nie mordują się wzajemnie i nie strzelają sobie w głowę i do nauczycielek. Po pierwsze nie mają z czego, a po drugie nawet 11-letnie dziecko uczone tego co jest dobre a co złe jest wstanie ocenić, że tak nie wolno. Przyczyna takiej tragedii jest z całą pewnością o wiele bardziej złożona niż odwołanie się to gry.

Druga sprawa, która mnie zmotywowała do napisania tego wpisu jest taka, że zawiadamia się całą Polskę o zdarzeniu z użyciem broni palnej negatywnym i zupełnie marginalnym. Nie zawiadamia się Polski w tym samym czasie o zdarzeniach pozytywnych, gdzie  bohaterem jest broń palna. Wiele razy już podnosiłem ten temat. Dlaczego w mediach nie ma czegoś takiego o czym piszę w odcinkach z cyklu broń ratuje życie? Nawet niespecjalnie się wysilam aby szukać medialnych informacji dla potrzeb tej serii. Zobaczcie jak dużo tego jest. Pomimo tego cisza.

Jest tak, bo taka jest potrzeba, bo tego wymaga inżynieria społeczna, której jesteśmy poddawani. W miejsce pozytywnego przekazu dotyczącego broni palnej, który występuje i nie jest wcale marginalny, jesteśmy molestowani marginalnymi przykładami jakiś krwawych patologii. Odbiorcy przez to myślą, że margines jest regułą, a pozytywnego użycia broni nie ma. Tak tworzy się rzeczywistość obok faktów, a nawet wbrew faktom. Strasznie to niebezpieczna dla prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa. 

Obserwowane zjawisko ma moim zdaniem cel jeden. Broń palna ma mieć wyłącznie złe skojarzenia. To ma doprowadzić do powszechnego przyzwolenia na zakazanie posiadania i używania broni  przez cywili. Broń pozostać ma wyłącznie w rękach władzy/państwa. Lewicowe wyobrażenie świata bez broni ma zapewnić spokój i bezpieczeństwo. Będzie oczywiście dokładnie odwrotnie, a dodatkowo wedrze się tam gdzie go nie było totalitaryzm. To zaś dla istnienia wolność ludzkiej, istnienia normalnego społeczeństwa jest bardzo niebezpieczne. Dlaczego? Teraz pisał nie będę, bo bym musiał całego bloga przepisać, na którym już ponad 4000 wpisów o tej sprawie.

Nie wiem czy powinienem zwrócić uwagę, że w Meksyku posiadanie broni jest praktycznie zakazane. W miejsce dostępu do broni zgodnego z prawem dla przestrzegających prawa i zdrowych na umyśle obywateli, jest powszechny dostęp do broni dla każdego wariata, dla przestępcy. Może to właśnie taka troska o bezpieczeństwo publiczne spowodowała, że doszło do tej tragedii?