NRA oficjalnie udostępnia statystyki przestępczości w USA na swojej stronie

Przestępczość i bezpieczeństwo publiczne są głównymi składnikami retoryki stosowanej przez zwolenników kontroli broni, dlatego też ważne jest aby statystyki przestępczości były jak najbardziej dostępne.

Wykorzystując dane z corocznego raportu FBI (ucr.fbi.gov) na temat przestępczości w Stanach Zjednoczonych i ujednoliconego raportu o przestępczości (Uniform Crime Report), NRA dodało prostą i interaktywną wizualizację do swojej strony z faktami dotyczącymi przestępczości. nraila.org.

Użytkownicy mogą zapoznać się z historycznymi trendami poziomu przestępczości według rodzaju przestępstwa, stanu i roku. Można generować porównania między poszczególnymi stanami lub stanów do danych federalnych. Nasze dane obejmują okres od 1960 do 2018 roku, są to najbardziej aktualne dane dostępne w FBI.

Można analizować trendy poprzez najeżdżanie kursorem na fragment linii wykresu i sprawdzanie szczegółów dotyczących tego punktu danych. Menu rozwijane na górze może być wykorzystywane do wybrania określonego stanu lub stanów, jak również zmiany czaso-okresów lub filtrowania określonego rodzaju przestępstwa. Dostępne rodzaje przestępstw to: napad z bronią w ręku, włamanie, kradzież samochodu, kradzież, morderstwo, gwałt (stara definicja), gwałt (nowa definicja), rabunek, a także łącznie przestępstwa dotyczące mienia i przestępstwa z użyciem przemocy.

Zestawienia te będą aktualizowane w miarę pojawiania się nowych danych.

Pasek na dole strony może być użyty do pobrania kopii wizualizacji, aby podzielić się nią z innymi zainteresowanymi osobami lub ustawodawcami. Dane te są narzędziem którego możemy użyć, by chronić nasze prawa do broni.

(źródło nraila.org tłumaczenie Maciej Rozwadowski)

kliknij