Eksplozja w zakładach zbrojeniowych Arsenal w miejscowości Mygliż w środkowej Bułgarii

2020-03-11 12:25 (PAP) Bułgaria/ Sześciu rannych po wybuchu w zakładach zbrojeniowych

Sześć osób zostało rannych po wybuchu w zakładach zbrojeniowych Arsenal w miejscowości Mygliż w środkowej Bułgarii, do którego doszło w środę rano – poinformowało bułgarskie radio publiczne.

Według wstępnych ustaleń do eksplozji doszło w pomieszczeniu z gotowymi wyrobami, gdzie wybuchły detonatory. Rannym zapewniono pomoc medyczną na miejscu.

Szkody materialne są jednak znaczne; magazyn, w którym nastąpiła eksplozja, został całkowicie zniszczony. W momencie wybuchu w magazynie nie było pracowników, dzięki czemu nikt nie zginął.

Arsenal to jedne z największych zakładów zbrojeniowych w kraju, produkujące broń m.in. bułgarską odmianę karabinów Kałasznikow oraz amunicję.

W ostatnich sześciu latach w zakładach tych doszło do czterech poważnych awarii, w których zginęły cztery osoby, a ponad 10 odniosło obrażenia.

W sumie to nic w tej wiadomości nie ma ciekawego. Wstawiam, bo jest jakoś nawiązująca do karabinów. Ostatnio czytam ciągle w serwisie PAP o chińskiej zarazie #koronawirus i odechciewa się człowiekowi szukać informacji o karabinach.