Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wykryli “zestaw do karabinu snajperskiego”(!!!)… czyli urzędowy fake news

2020-03-25 06:20 (PAP) KAS: Zestaw do karabinu snajperskiego w paczce z USA

Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli profesjonalny zestaw do karabinu snajperskiego w paczce wysłanej ze Stanów Zjednoczonych – poinformowała PAP Krajowa Administracja Skarbowa. Zgodnie z deklaracją celną w przesyłce miał być sprzęt sportowy.

W skontrolowanej przez funkcjonariuszy KAS paczce ujawniono zestaw do precyzyjnego karabinu snajperskiego – kolbę z osprzętem firmy, która specjalizuje się w produkcji broni dla strzelców wyborowych sił specjalnych na całym świecie.

W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów ustawy o broni i amunicji, wszczęto postępowanie, które prowadzi częstochowska Policja.

Jak informuje KAS, prawo dopuszcza przesyłanie broni lub amunicji za pośrednictwem operatorów pocztowych, o ile posiadają stosowne pozwolenia na wykonywanie takich zleceń.

Przywóz broni i amunicji, z państw spoza Unii Europejskiej przez obywateli polskich wymaga uprzedniego wydania stosownego zaświadczenia przez konsula RP.

„W przypadku, gdy nielegalnie przywieziona broń lub amunicja zostanie ujawniona na terytorium Polski, jej posiadacz powinien liczyć się z jej przepadkiem, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8” – dodano.(PAP)

Komentarz numer jeden za stroną strzal.pl:

Dzielni funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli w paczce z USA „profesjonalny zestaw do karabinu snajperskiego”. Chodzi o kolbę z osprzętem „firmy, która specjalizuje się w produkcji broni dla strzelców wyborowych sił specjalnych na całym świecie”. W deklaracji celnej wskazano, że w paczce znajduje się sprzęt sportowy – zgodnie z prawdą. Ale KAS uznała, że właśnie namierzyła przypadek naruszenia przepisów ustawy o broni i amunicji, pod postacią nielegalnego przywozu broni za pośrednictwem operatorów pocztowych, co jest przestępstwem zagrożonym karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Tymczasem zawartość paczki – jak widać na załączonym obrazku – stanowi aluminiowe łoże do karabinu plus kilka gadżetów do niego. Ani to broń, ani nawet jej istotne części. A gdyby osada była zrobiona z drewna i rzeźbiona w jelonki, to KAS by się podniecał, że znalazł „profesjonalny zestaw do sztucera myśliwskiego”? To po prostu żenada, że ktoś o takim poziomie kompetencji został przyjęty do służb państwowych – kozy pasać, a nie w mundurze paradować!
[JL]

Sprawa wywołała niemałe wzburzenie w środowisku strzeleckim – ja dostałem w tej sprawie z 5 wiadomości e-mail. Chce wszystkich was uspokoić. Osadę zamówił obywatel praworządny, posiadający pozwolenia na broń. Obywatela odwiedzili już policjanci i chyba już wszyscy wiedzą, że ta sprawa to kompromitacja celnych służb. Policjanci zadeklarowali, że przesyłka wkrótce trafi co adresata. Więc formalnie wszystko jest OK.

Mnie tylko zastanawia dlaczego tą bzdurną wiadomość pompuje się medialnie szerząc niebywałą społeczna dezinformację. Czy to chodzi aby siać strach, że jakiś przemyt broni jest z USA  do Polski? O co tym bardzo ubogim w wiedzę o broni ludziom chodzi? Jaki mają cel? Czy to tylko czysta postać niewiedzy i ignorancji? Czy może to coś więcej?

Jest ten fake news na stronie KAS, z której pobrałem zdjęcia. Jest urzędowy fake komunikat prasowy. Portale internetowe rozpowszechniają tą mrożącą krew w żyłach fake wiadomość! Moim zdaniem ta sprawa to dobry dowód na to jak medialną karierę może zrobić każdy kto nałoży byle jaki mundur i ma dostęp do władzy. Nie jest ważne, że to co robi nie jest związane z prawem.

Strasznie kiepski dla obywateli jest ten kraj.

A, i jeszcze coś! Gdyby ktoś chciał kupić taką osadę to można kupić i w Polsce. Wyobraźcie sobie, nie dość nauczeni prawa urzędnicy celni ze Śląska, że bez pozwolenia na broń! Oto dowód: sklep.rwscetus.com