Wiadomości organizacyjne o Trybun.org.pl

Chyba czas na zmiany w działaniu mojego bloga. Taką stawiam tezę, was proszę o opinie w tej sprawie. Poniżej istotne sprawy, które chcę przedstawić wam pod ocenę.

Od kilku lat z darowizn jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl finansowany jest dostęp dla Fundacji do serwisu PAP. Staram się wybierać z tego serwisu wiadomości istotne i ciekawe. Moja wieloletnia obserwacja serwisu PAP przekonuje mnie, że to jednak byle co za 1230 zł miesięcznie. Wiadomości ważnych i ciekawy jest naprawdę mało. Uaktualnienie to zwyczajna reżimowa propaganda do tego zabarwiona na czerwono. Tak bym ocenił depesze, które proponuje serwis PAP. Niestety nic innego nie jest w zasięgu możliwości. Serwis Reuters to koszt kilkuset Euro. Poza zasięgiem budżetu Fundacji.

Aktualnie w redagowaniu wpisów na Trybunie mam 2 współpracowników, którzy samodzielnie wyszukują wiadomości i przygotowują je do zamieszczenia na stronie. To bardzo wielka pomoc dla mnie, która umożliwia zamieszczanie wpisów każdego dnia. W miarę systematycznie wpisy są wstawiane. Myślę, że niewiele było dni, w których nie pojawiło się coś nowego. Na dzisiaj głównie dzięki panu Maciejowi Rozwadowskiemu na stronie pojawiają się wiadomości zza oceanu i udaje się zachować systematyczność wpisów. Nieoceniona pomoc. Panie Macieju bardzo Panu dziękuję.

Trzeba zastanowić się i zdecydować czy powinienem utrzymywać nadal dostęp do serwisu PAP. Fakty są takie, że suma darowizn jakie Fundacja otrzymuje comiesięcznie to około 600 zł. Do tego reklama i tak naprawdę to co Fundacja otrzymuje to wydaje na serwis PAP. Czy tak ma pozostać? Czy lepiej zrezygnować?

Szukam współpracowników, bo cały czas uważam, że trzeba rozwijać stronę. Moim zdaniem w kierunku informacji technicznych o broni, nowych modeli itp. Na trybunie są poruszane głównie tematy o społecznych aspektach dostępu do broni, a prawie wcale nie ma o broni jako o przedmiocie technicznym. Nowinki, nowe modele, tego wszystkiego brakuje, wiem.

Szukam reklamodawców, pieniądze pozwalają na większe możliwości działania. W tym zakresie największe mam braki. Nie mam czasu aktywnego szukania reklamodawców i tak to schodzi z miesiąca na miesiąc. Aktualnie Fundację, czyli tą stronę wspiera jeden reklamodawca, tj. firma MITKO z Wodzisławia Śląskiego, która w każdym miesiącu płaci za reklamę, którą widzicie na stronie. Też za to bardzo dziękuję. Pamiętajcie o ofercie tej spółki, rozpowszechniajcie reklamy.

Odbiorców treści, która jest na stronie cały czas przybywa. Każdego dnia jest sporo użytkowników, czasem więcej, czasem mniej, ale obserwuję wzrost. Nie znam się na tych informacjach, ale w Google Analytics wygląda to tak:

Nie wiem jakie wyniki mają inne tego rodzaju strony. Oceniajcie sami, może ktoś ma pojęcie o tym co można wyczytać z zaprezentowanych informacji.

Nie wiem co jeszcze? Póki co wstawiam co napisałem. Gdybym o czymś jeszcze pomyślał, będę uzupełniał. Proszę o dyskusję, uwagi, pomysły.

AT