Z cyklu broń ratuje życie: na nożownika jednak niezbędny jest pistolet, dla ludzi w ten kraj zakazany

2020-06-19 07:31 (PAP) Mazowieckie/ Śledczy ustalają okoliczności śmierci kobiety podczas interwencji policyjnej

Śledczy wyjaśniają okoliczności interwencji policyjnej podjętej w Żyrardowie (Mazowieckie). Kobieta została postrzelona przez policjantów, w wyniku czego zmarła. Wcześniej zaatakowała nożami mężczyznę, a następnie funkcjonariuszy.

Jak poinformowała w piątkowym komunikacie rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska, w związku ze zgłoszeniem, dotyczącym awantury z użyciem noża w czwartek około godz. 21 do jednego z mieszkań w Żyrardowie pojechał umundurowany patrol interwencyjny

“Po wejściu do mieszkania potwierdzono, że na podłodze leży zakrwawiony mężczyzna. Policjanci zaczęli udzielać mu pomocy, gdy usłyszeli krzyki dochodzące z podwórka. Na zewnątrz zobaczyli kobietę, która była agresywna” –przekazała rzeczniczka.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kobieta zachowywała się zupełnie irracjonalnie, miała w rękach dwa noże, którymi prawdopodobnie chwilę wcześniej zaatakowała mężczyznę.

Według policji, kobieta nie reagowała na żadne polecenia, wobec czego użyto gazu łzawiącego. Pomimo to, nadal – jak wstępnie ustalono – atakowała funkcjonariuszy, którzy ocenili tę sytuację, jako bezpośrednie zagrożenie życia, wobec czego oddali strzał ostrzegawczy.

“Niestety, kobieta nadal zachowywała się irracjonalnie i agresywnie, wobec czego w celu odparcia bezpośredniego zamachu na życie funkcjonariuszy został oddany strzał w jej kierunku” – powiedziała Kucharska.

Rannej kobiecie policjanci natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni. “Niestety, mimo natychmiast udzielanej pomocy, kobieta zmarła w szpitalu. Raniony w mieszkaniu przez kobietę mężczyzna został przewieziony do szpitala” – poinformowała rzeczniczka.

Na miejscu czynności wykonuje prokurator. W celu zbadania wszystkich okoliczności zdarzenia skierowani tam zostali również oficerowie wydziału kontroli KWP w Radomiu oraz Biura Kontroli KGP.

Rzeczniczka policji, zastrzegła, że są to wstępne ustalenia. “Prosimy o powstrzymanie się od spekulacji do czasu całkowitego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia przez prokuratora. Wszystkim nam zależy na szczegółowym, rzetelnym i obiektywnym wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tej interwencji” – powiedziała Kucharska. (PAP)

niech się wam ten piękny nóż źle nie kojarzy, to KABAR, nóż US Marines

19.06.2020, 11:25 Suwałki (PAP) Augustów/ Areszt dla nożownika, który siedmiokrotnie ugodził starszego mężczyznę

Sąd Rejonowy w Augustowie (Podlaskie) aresztował w piątek na trzy miesiące 40-letniego mieszkańca tego miasta, który w środę wieczorem na Rynku Zygmunta Augusta siedmiokrotnie ugodził nożem 63-latka.


19.06.2020, 09:52 Warszawa (PAP) Mazowsze/ Zarzuty za usiłowanie zabójstwa pracownika ochrony

Zarzuty usiłowania zabójstwa usłyszał mężczyzna, który ugodził nożem pracownika ochrony w jednym ze sklepów. Wcześniej dokonał tam kradzieży – poinformował w piątek st. asp. Marcin Zagórski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Napastnikowi grozi dożywocie.


17.06.2020, 22:08 Krosno (PAP) Krosno/ Pasażer ranił kierowcę busa; trwa obława za napastnikiem

W środę wieczorem na dworcu autobusowym w Krośnie (Podkarpackie) pasażer zaatakował prawdopodobnie nożem kierowcę busa relacji Kraków – Krosno.


17.06.2020, 07:00 Warszawa (PAP) Warszawa/ Zatrzymanie dwojga podejrzanych o napad na sklep

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o napad na sklep z użyciem przedmiotu przypominającego broń – powiedziała w środę PAP rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska. Dodała, że podczas zatrzymania mężczyzna miał przy sobie nóż, amunicję i kilka porcji narkotyków.


10.06.2020, 10:49 Gdańsk (PAP) Gdańsk/ Areszt za napad na bank

Na 2 miesiące został aresztowany mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu napadł z nożem na bank w Gdańsku.


22.05.2020, 17:36 Poznań (PAP) Wielkopolskie/ Nożownik, który zaatakował trzy osoby, tymczasowo aresztowany

Do 20 lat więzienia grozi 36-latkowi, który we wtorek w Zaniemyślu (pow. średzki, woj. wielkopolskie) uzbrojony w nóż i gaz pieprzowy zaatakował trzy osoby. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany – poinformowała w piątek oficer prasowa średzkiej policji.


Nie wstawiam na bloga depesz PAP o ataku nożem. Nie zdołałbym się zająć regularnie tematem. Prawda jest taka, że jest z czego wybierać. Powyżej prezentuję kilka nagłówków, w których występuje słowo nóż, a jest w serwisie PAP więcej depesz, gdzie nóż jest przedstawiony jako narzędzie zbrodni. (Tak na marginesie PAP to taka kronika kryminalna. Gdyby żyć czytają tylko to co tam piszą, to strach by było wychodzić na ulicę, zupełnie tak samo jak z chińską zarazą.)

No i teraz wróćmy do sprawy w Żyrardowie. Przyjeżdża policja i co robi? Strzela. Dlaczego strzela? No, bo to było jedyne wyjście w starciu z agresywną i uzbrojoną w noże kobietą. Po co strzelali policjanci? Aby zabić? E, chyba tak nikt nie ujmie tematu. Strzelali w celu zapanowania nad niebezpieczną kobietą. Czy pani była niebezpieczna wcześniej i dla innych? No oczywiście, że tak było. Czy życie wcześniej zagrożonych ludzi mniej było nie warte, niż życie policjantów? Tak mi się zdaje, bo niepodobieństwem jest aby ktokolwiek w ten dziadowski kraj uzyskał pozwolenie na broń w celu ewentualnej obrony przed kimś kto może zaatakować nożem.

Wiem, że to co piszę nie jest w stanie dotrzeć do rozumu rządowych kacyków. Ich pojmowanie rzeczywistości jest moim zdaniem wyjątkowo podłe. Dzisiaj są takie czasy, że ludzie są obojętni na krzywdę innych, nie ma w nich empatii. Moim zdaniem dążenie do zapewnienia możliwości posiadania przez ludzi broni to troska o nich, to wyraz empatii dla ofiar brutalnych przestępstw. Tych odczuć nie mają w sobie rządowi kacykowie. To cyniczni, bezduszni i wyrachowani ludzie, myślący wyłącznie o tym jak się na rządowej posadzie obłowić. Moim zdaniem. Mam nadzieję, że jeszcze to takiego myślenia mam prawo.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Dzięki waszemu wsparciu strona działa.