Czy wyobrażacie sobie to czego ustawa zabrania – posiadali narkotyki, amunicję i broń!

2020-07-03 12:00 (MF/KAS/PAP) MF/KAS: Broń, amunicja i narkotyki (komunikat) – MF/KAS informują:

Broń, amunicja i narkotyki.

– Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Straż Graniczna i Policja zabezpieczyły nielegalny arsenał broni, amunicję i kilka kilogramów narkotyków.

– Zatrzymano dwóch podejrzanych mężczyzn.

Podczas przeszukania budynku, funkcjonariusze wykryli:

– skradziony motor,

– ponad 6 kg marihuany wraz ze sprzętem do końcowej obróbki termicznej,

– 39 szt. broni długiej i krótkiej,

– ponad 3,1 tys. szt. różnego rodzaju amunicji i pół kg czarnego prochu,

– 55 szabel oraz 3 bagnety,

– gotówkę w różnych walutach.

Wartość nielegalnego towaru oszacowano na ok. 368 tys. zł. Przedmioty były ukryte w różnych miejscach budynku zajmowanego przez mężczyzn. W budynku znajdowała się suszarnia, wyposażona w specjalistyczne urządzenia grzewcze, termometry, filtry oraz nawiewy, a także przedmioty służące do przetwarzania środków odurzających.

Wyjaśniane są okoliczności sprawy. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. dolnoslaskie.kas.gov.pl

Nie można powiedzieć, elegancka broń. Panowie od narkotyków nie powinni się wstydzić. Zebrali naprawdę solidny zestaw broni i amunicji. Przy pomocy tego co widać można już rządzić na ulicy. Oczywiście wszystko to za sprawą właściwego komendanta wojewódzkiego policji, który nierozsądnie wydał im pozwolenie na broń.

Coś pomyliłem? Bez pozwolenia mieli amunicję i broń? Przecież to jest zabronione.

Mi się zdawało, że to wszystko przez to, że te strasznie łagodne przepisy broń nieustannie trafia w niepowołane ręce pełne narkotyków. No przecież właśnie próbują zaostrzyć przepisy ustawy o broni i amunicji, to się domyślam, że z tego powodu aby nie było takich przypadków. Nie z tego powodu? To z jakiego? Aby przestrzegający prawa obywatel miał trudniej starając się o broń? To praworządnym ludziom utrudniają, a łobuzom nie?

To nie na pozwolenie jest ta broń? Jak to tak? Przecież w Polsce nie można posiadać bez pozwolenia broni. Surowa reglamentacja…? Dzielna policja…?

W Polsce przecież jest tak, że rzeczywistość jest kształtowana przy pomocy prawa. Siedzi cały sejm i senat i mądry bardzo prezydent no i oczywiście geniusz naczelnik państwa, i mówią “a teraz zakażemy posiadania broni i amunicji” i stało się… broń i amunicja zniknęła. Nie działa to? Lipa z tymi wszystkim ustawami?! Jak to tak?!

fot. dolnoslaskie.kas.gov.pl

Głupi ten komentarz. Jednak znaczeni bardziej są głupi ci, którzy myślą, że zaostrzenie ustawy o broni i amunicji sprawi, że takie przypadki więcej się nie powtórzą.

Każdy może uczestniczyć w tym co dzieje się na tej stronie wspierając Fundację Trybun.org.pl.