Z cyklu broń ratuje życie: uzbrojony obywatel odpiera atak groźnego zbiega, który wcześniej postrzelił policjanta

WHITFIELD COUNTY, Ga – Mężczyzna oskarżony o postrzelenie zastępcy szeryfa w północnej Georgii, po kilku dniach ucieczki trafił wreszcie do więzienia. Został on schwytany późno w nocy (10 września), kilka godzin po tym jak postrzelił człowieka w hrabstwie Gordon.

“Spojrzałem na niego i powiedziałem – postrzeliłeś mnie!” powiedział Eddie Cloer ze swojego pokoju szpitalnego.

Cloer był na swoim podwórku karmiąc jelenie kiedy poczuł, że kula trafiła go w plecy. Odwrócił się i w tym momencie stanął twarzą w twarz z Daltonem Potterem. (fox5atlanta.com)

Funkcjonariusze organów ścigania z całej północnej Georgii szukali Pottera, odkąd postrzelił zastępcę szeryfa w hrabstwie Whitfield podczas postoju w ulicznym korku w poniedziałek rano (7 września).

“Miałem pistolet i sięgnąłem po niego, stałem tuż naprzeciw niego, a on strzelił mi w ramię”, powiedział Cloer. Trzeci pocisk trafił Cloera w głowę, pomimo tego udało mu się oddać kilka strzałów z własnej broni, co najprawdopodobniej sprawiło, że Potter uciekł.

“Cieszę się, że miałem przy sobie pistolet, bo inaczej mogło mnie tu nie być”, powiedział Cloer.

Ranny i krwawiący Cloer zadzwonił pod 911, co postawiło w stan gotowości ponad 100 funkcjonariuszy organów ścigania z okolicy.

Zespół Georgia Department of Corrections K-9 pomógł namierzyć Pottera w rejonie Bandy Lake Road.

“Odkryli oni poszukiwanego ukrywającego się w gęsto zarośniętym bagnistym terenie”, powiedział zastępca szeryfa hrabstwa Gordon, Robert Paris.

Okazało się, że przestępca Potter miał ranę postrzałową głowy. Władze potwierdziły, że kula pochodziła z pistoletu obywatela Eddiego Cloera. Ale Cloer nie chce przypisywać sobie nadzwyczajnych zasług w schwytaniu tego uzbrojonego i niebezpiecznego zbiega.

“Zakładam, że gdybym go nie postrzelił nadal mógłby być na wolności. Nie zależy mi jednak na statusie bohatera, jest zbyt wiele osób które zasługują na ten tytuł bardziej niż ja” powiedział Cloer.

(fox5atlanta.com opracowanie Maciej Rozwadowski)

Obywatel, wszystko to dzięki uzbrojonemu obywatelowi. Co to by było gdyby nie ten uzbrojony obywatel… Gdyby obywatel był bez broni mielibyśmy pogrzeb, a tak będzie proces sądowy. Obywatel to najważniejsza sprawa w państwie. Państwo istnieje w interesie obywatela. Obywatel jest najważniejszy. Ważne jest bezpieczeństwo obywatela. Obywatel ma prawo dbać o swoje sprawy. Obywatel ma prawo używać broni. Każde słowo tu jest prawdą, tylko nie w socjalistycznym syfie jakim wypchana jest sufit Polska.