Z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa: napad w Olsztynie, dwie osoby postrzelone

2021-01-22 21:39 (PAP) Olsztyn/ Obława policji po napadzie w centrum miasta – dwie osoby postrzelone

W Olsztynie doszło wieczorem do napadu na lokal usługowy. Napastnik postrzelił kobietę i mężczyznę, policja prowadzi poszukiwania sprawcy używając m.in. psa tropiącego.

Zamaskowany napastnik po godzinie 19 wtargnął do lokalu usługowego w Olsztynie, użył broni palnej i zranił dwie osoby, kobietę i mężczyznę – poinformował PAP oficer prasowy olsztyńskiej policji Andrzej Jurkun.

“Napastnik najprawdopodobniej zabrał ze sobą złotą biżuterię o nieustalonej wartości i oddalił się z miejsca zdarzenia” – powiedział Jurkun dodając, że na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistycznym. Napastnika szukają policjanci i pies tropiący.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że lokal, w którym doszło do strzelaniny, mieści się w ścisłym centrum Olsztyna, w wieżowcu biurowo-usługowym na czwartym piętrze.

Według radia RMF FM stan postrzelonych osób jest poważny. (PAP)

Bezradna w zapewnianiu bezpieczeństwa policja poniosła kolejną spektakularną i publiczną klęskę w realizacji filozofii rządu Prawa i Sprawiedliwości. Czytelnicy bloga wiedzą o jaką filozofię chodzi. Gdyby zdarzyło się tak, że ktoś po raz pierwszy przeczyta mój wpis, to zawiadamiam, że zgodnie  filozofią rządu za bezpieczeństwo obywateli odpowiada państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko państwo i stosowne służby, które to państwo – służby państwowe, które to państwo powołuje. Ta filozofia jest nic nie warta i najlepiej dowodzi tego stan bezpieczeństwa dwojga postrzelonych ludzi.

Nie insertuje policyjnych i rządowych kacyków oczywista prawda, że bezpieczeństwo indywidualne nie jest zapewniane przez policję. W takie sytuacji każda policja jest bezradna. Nie interesuje policyjnych i rządowych kacyków oczywista prawda, że tylko indywidualnie posiadane narzędzia mogą pomóc w obronie przed bezpośrednim zamachem. Pośród tych narzędzi najskuteczniejsza jest broń palna. Nie insertuje policyjnych i rządowych kacyków to, że przepisy prawa w Polsce w sprawie broni są nieprzystające do rzeczywistości. Jestem niemal pewny, że dwoje postrzelony ludzi nie otrzymałoby pozwolenia na broń do obrony i przed i po postrzeleniu przez bandziora. Zgodnie z przepisami i zdaniem dzielnej polskiej policji nie byli trwale, realnie i ponadprzeciętnie zagrożeni… nie byli, a jednak bandyckie kule do nich doleciały.