Nowy Ład to będzie stare jak świat socjalistyczne złodziejstwo, i nic więcej

2021-03-09 06:51 (PAP) “DGP”: Niższe podatki dla biedniejszych sfinansują bogatsi

Jednym najważniejszych elementów rządowego Nowego Ładu ma być kompleksowa przebudowa systemu podatkowego. Chodzi o obniżkę danin dla osób o niższych dochodach, którą sfinansują lepiej zarabiający – pisze we wtorek “Dziennik Gazeta Prawna”.

Dziennik przypomina, że Nowy Ład – dokument o charakterze społeczno-gospodarczym programujący politykę rządu na kolejne lata – zostanie zaprezentowany w tym miesiącu.

“Jednym z jego najważniejszych elementów ma być kompleksowa przebudowa systemu podatkowego. Jak przekonują źródła DGP, chodzi o obniżkę danin dla osób o niższych dochodach. A sfinansują ją lepiej zarabiający. Można to zrobić, obniżając najniższą stawkę podatku lub podnosząc dla wybranych grup kwotę wolną (o tym drugim wariancie napisał OKO.press, wskazując wysokość kwoty wolnej jako 30 tys. zł)” – pisze gazeta.

“Nie będziemy proponować rozwiązania kosztującego grube miliardy, chodzi raczej o kompleksową reformę” – wyjaśnia jeden z rozmówców DGP. Z ustaleń gazety wynika, że beneficjentami takich rozwiązań miałyby być osoby “zarabiające do wysokości mediany wynagrodzeń, wynoszącej dziś powyżej 4 tys. zł”. Zgodnie jednak z przyjętą zasadą bilansowania nowego systemu należy się liczyć z większymi obciążeniami dla najzamożniejszych, np. w postaci podwyżki składki zdrowotnej.

Według “DGP” na razie szczegóły Nowego Ładu objęte są ścisłą tajemnicą. “Program jest gotowy, ma kilka fundamentów, kilka działów, a w każdym z nich po trzy duże sprawy” – zdradza informator gazety. Zastrzega też, że w Nowym Ładzie nie są poruszone kwestie obronności czy sądownictwa. “Choćby po to, by nie wywoływać kolejnego konfliktu z koalicjantami” – wyjaśnia. (PAP)

Zastanawiałem się z jakiego powodu budowane jest sensacyjne napięcie przed opublikowaniem tego, co ma się składać na Nowy Ład. Już to zrozumiałem.

Otóż przyczyną wzmagania naszej ciekawości co do tego czym będzie Nowy Ład jest to, że sami mamy sobie stworzyć projekcję własnych marzeń i myśli. Człowiek gdyy czeka na coś nowego w sytuacji beznadziei i biedy, zawsze wymyśli coś dla siebie dobrego, pozytywnego. Moim zdaniem pisowscy inżynierowie społeczni na to właśnie liczą. My mamy sami we własnych głowach wytworzyć atmosferę nadziej. Tym łatwiej będzie można nas ogłupić, że Nowy Ład będzie czymś innym niż będzie faktycznie. Mamy słuchając ogólne hasła pisowskich kacyków, myśleć o własnych marzeniach, które sami we własnych głowach stworzymy.

Moim zdaniem fakty zaś będą takie, że Nowy Ład będzie zwyczajnym socjalistycznym złodziejstwem, i niczym więcej. Będzie to podnoszenie podatków, jeszcze większy fiskalizm, rozbudowywanie aparatu państwa do rabowania obywateli z owoców ich pracy.

Socjalistyczni państwo z PiS będą ogłaszać, że będzie obniżka podatków. Obniżą symbolicznie nielicznym, aby okraść kompleksowo wszystkich. Oto czym będzie Nowy Ład i nie będzie niczym więcej.

PiS to partia socjalistyczna, czyli głosząca instytucjonalne złodziejstwo zwane redystrybucją dóbr. Jedni mają płacić za innych, ale komu…? Płacić będą państwu, naszej kochanej ojczyźnie, a w istocie niepoliczalnym już masom urzędników, przeróżnych socjalistycznym kacykom.

Podatki w tym dziadowskim państwie już dawno straciły swoją funkcję, tj. powszechną składkę na to co jest nam wszystkim wspólnie niezbędne. Dzisiaj podatki to zwyczajne okradanie w majestacie prawa, pod groźbą odpowiedzialności karnej, gdyby ktoś zechciał się sprzeciwić procederowi instytucjonalnego rabowania.

Polska dzisiaj nie jest już państwem. To jedynie machina służąca do realizacji celów partyjnych i socjalistycznych partii. Oni nam mówią, że mamy być patriotami płacić daniny, płacić opłaty, płacić podatki, płacić składki. Niech sobie sami uskuteczniają taki patriotyzm, to patriotyzm dobry dla baranów, co dają się strzyc do zera.

Sens państwa polega na tym, że istnieje w celu zapewniania realizacji marzeń zamieszkujących to państwo obywateli. Polska nie pozwala na realizację jakichkolwiek marzeń. Marzenia tu nie istnieją, nie dla zwykłych ludzi. Marzenia obłąkane wprost i niebezpieczne dla ludzi, realizują tu tylko przeróżni socjalistyczni panowie i ich pomazańcy.

Tu garstka politycznie podwieszonych cwaniaków dobrze żyje kosztem mas. Kolejnym krokiem w kierunku takiego marzenia socjalistycznych szaleńców, będzie Nowy Ład. To nie będzie nic więcej niż jeszcze większy rabunek. Intelekt twórców Nowego Ładu sięga tylko tam gdzie można wyszukać pokrętne uzasadnienie rabowania i coraz większego rabowania Polaków.