US Navy przechwyciła statek pełen broni strzeleckiej na Morzu Arabskim

2021-05-09 01:59 (Reuters/PAP) Flota USA przejęła nielegalną dostawę broni na Morzu Arabskim

Piąta Flota Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych poinformowała w sobotę, że krążownik pocisków kierowanych USS Monterey (CG 61) przechwycił 6 maja nielegalną dostawę broni z przemytniczego statku na międzynarodowych wodach Morza Północno-Arabskiego.

„Skład broni obejmował dziesiątki zaawansowanych rosyjskich przeciwpancernych pocisków kierowanych, tysiące chińskich karabinów szturmowych Typ 56 oraz setki karabinów maszynowych PKM, karabinów snajperskich i granatników z napędem rakietowym. Inne elementy broni obejmowały zaawansowane celowniki optyczne” – informuje Flota USA w oficjalnym oświadczeniu

Przejęta broń znajduje się w areszcie w USA i oczekuje na ostateczne rozstrzygnięcie, podczas gdy badane jest źródło jej pochodzenia i przeznaczenie ładunku.

„Po usunięciu całego nielegalnego ładunku oceniono stan statku pod kątem zdatności do żeglugi, a po przesłuchaniu jego załodze zapewniono żywność i wodę” – czytamy w oświadczeniu. (PAP)

Mechanizm wygląda mniej więcej tak. Przeróżni postępowi przysłowiowi idioci wydzierają się na cały świat, że trzeba zakazać posiadania broni palnej, co sprawi, że nie będzie przemocy, nie będzie wojen. W tym celu ci postępowi przysłowiowi idioci dążą do stanowienia przeróżnych restrykcyjnych praw dotyczących broni. Postępowym przysłowiowym idiotom to się coraz częściej udaje. Wszystko to dzieje się z domniemaniem, że to zwykły człowiek jest przyczyną złego wykorzystania broni, oraz tego, że wpada ona w ręce przestępców.

To wszystko jest fałsz i ściema.

Rzeczywistość jest taka, że broń trafia w łapy bandziorów wprost z fabryk zbrojeniowych i stoją za tym organizacje państwowe. Powyższa depesza PAP najlepszym tego dowodem. No przecież elegancka nowiutka broń strzelecka nie uciekła sama z chińskich czy rosyjskich fabryk. Normalnie została urzędowo sprzedana i miała trafić do jakiś łobuzów. Tak było, tak jest i tak będzie zawsze. To co mówią wielcy cwaniacy, którzy ten plan reżyserują, nie ma żadnego znaczenia.