Postępowy psychiatra podczas wykładu na uniwersytecie: “śniłam o strzelaniu w głowę każdemu białemu człowiekowi”

2021-06-08 07:06 (PAP) USA/ Psychiatra podczas wykładu na uniwersytecie: śniłam o strzelaniu w głowę każdemu białemu człowiekowi

Dr psychiatrii Aruna Khilanani, która jest etniczną hinduską, wygłosiła na Uniwersytecie Yale w New Haven wykład pt. “Psychopatyczny problem białego umysłu”. Jak podaje m.in. dziennik “The New York Times” mówiła, że śniła o “wypróżnieniu magazynku rewolweru w głowę każdej białej osoby”, która stanęła jej na drodze.

Wirtualny wykład skierowany był do studentów medycyny. Został nagrany, a następnie udostępniony wewnętrznie słuchaczom i wykładowcom Yale.

Aruna Khilanani po słowach, że śniła o zabijaniu białych ludzi dodała, że w tym samym śnie zakopała ciało ofiary, wytarła zakrwawione ręce i odeszła “w podskokach względnie niewinna”, tak jakby ” wyświadczyła światu przysługę”.

W trakcie wykładu mówiła też jakie jej zdaniem są koszty rozmów z białymi ludźmi. „To koszt własnego życia, ponieważ wysysają cię do sucha. Biali ludzie sprawiają, że moja krew się gotuje” – przekonywała Khilanani, która prowadzi prywatną praktykę w Nowym Jorku.

„Prosimy obłąkanego, brutalnego drapieżnika, który myśli, że jest świętym lub superbohaterem, aby przyjął (za coś) odpowiedzialność. Tak się nie stanie. Mają pięć dziur w mózgu. To jak walić głową w ceglaną ścianę” – dodała komentując próby rozmów z białymi o kwestiach rasowych.

Dr Khilanani domagała się upublicznienia jej wykładu, a odmowę ze strony uczelni nazwała “tłumieniem jej wypowiedzi”.

„Ostatecznie zdecydowaliśmy się opublikować wideo z dostępem ograniczonym do tych, którzy mogli wziąć udział w wykładzie — członków społeczności Yale (…) Nasza uczelnia nie toleruje wyrażeń o przemocy lub rasizmie wobec jakiejkolwiek grupy” – stwierdza przytoczony przez „Newsweek” komunikat, który podkreśla, że idee Khilanani są sprzeczne z podstawowymi wartościami szkoły medycznej Yale.

Gdy o sprawie zaczęły pisać amerykańskie media Khilanani wyjaśniła, że podczas wykładu „wykorzystała prowokację jako narzędzie do prawdziwego zaangażowania”. Tłumaczyła też, że jej wystąpienie zostało początkowo dobrze przyjęte, a jako dowód przytoczyła słowa pewnej czarnoskórej kobiety, która miała do niej napisać, że to “danie głosu nam, ludziom kolorowym i temu, przez co cały czas przechodzimy”.

dr psychiatrii Aruna Khilanani

Moim zdaniem pani psychiatra jest psychiatrą postępowym, tzn. jest wyznawcą wartości lewicowych, a broń traktuje jako zło straszliwe. Co do postępowości pani doktor to takie mam zdanie o każdym człowieku, który w innym z powodu białego koloru skóry widzi zło wcielone. Podejrzewam też, że to sam fakt istnienia broni sprawił, że pani doktor ma takie mordercze pragnienia, a gdyby broni nie było na świecie, to ona by nigdy takich pragnień nie miała. Myślę, że zdaniem pani doktor najlepszą terapią na tego rodzaju myśli są surowe zakazy posiadania broni. Tak, to najlepsze co mogłoby świat spotkać – całkowity zakaz istnienia broni. Myślę, że za jakiś czas przysłowiowi wariaci po prostu by nie wiedzieli, że takie coś jak broń palna istnieje i by nie snuli wizji o mordowaniu z użyciem narzędzia, o którego istnieniu by pojęcia nie mieli. Może ich fantazje wówczas przeszłyby na noże… te postępowcy też by zakazali. O jaki świat były wówczas bezpieczny.

Gdybym mógł, to bym pani doktor powiedział, że może być spokojna, jest bezpieczna i nic jej nie grozi. Już dzisiaj w USA są regulacje, które sprawiają, że osoba z zaburzeniami emocjonalnymi nie może posiadać broni. Wystarczy tylko aby pani doktor udała się do kolegi/koleżanki po fachu, który/a wyda jej stosowne zaświadczenie. Nawet myślę, że jakieś szczególnie uciążliwe badania nie będą potrzebne, tu każdy, na pierwszy rzut oka widzi, że z panią doktor coś poważnie jest nie tak. Może to od uczoności jej się pomieszało w głowie?

W internecie piszą, że pani doktor jest rasistką. Moim zdaniem ci co tak piszą są niesprawiedliwi. Pisanie, że pani doktor jest rasistką zakłada, że pani Aruna Khilanani wypowiadała swoje fantazje będąc w pełni władz umysłowych. Chociaż… może to już taki czas nastał, że można ogłaszać publicznie, że jest się za mordowaniem białych ludzi i nikt nie odważy się powiedzieć: ale wariat głupoty p…li? W sumie lewicowość na wiele więcej pozwala niż tradycyjne patrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.