Policjant stracił broń w akcji zatrzymywania złodzieja

2021-06-08 15:02 (PAP) Małopolskie/ Policjant stracił broń w akcji zatrzymywania złodzieja

Policjant z Krakowa stracił broń podczas próby zatrzymania złodzieja w Mierzęcicach na Śląsku. Pistolet z 16 nabojami został odzyskany podczas blokady drogi na granicy Dąbrowy Górniczej i Sławkowa. Podejrzewany Ukrainiec usłyszał już zarzuty.

Jak powiedział we wtorek PAP rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń, sprawa dotyczy obywatela Ukrainy podejrzewanego o kradzieże na terenie Małopolski. Podczas próby zatrzymania mężczyzny w Mierzęcicach na Śląsku krakowski policjant stracił broń – doszło do tego w chwili, kiedy funkcjonariusz, widząc że kierowca auta zamierza uciekać, wybił szybę w jego samochodzie i próbował wyjąć mu klucze ze stacyjki. Nie udało się jednak zatrzymać opla, który gwałtownie ruszył, zostawiając policjanta na miejscu. Funkcjonariusz nie tylko stracił broń z 16 nabojami, ale i odniósł obrażenia ciała.

Policjanci ruszyli w pościg za mężczyzną, który został zatrzymany podczas blokady drogi na granicy Dąbrowy Górniczej i Sławkowa. Tu też odzyskano broń, a mężczyznę doprowadzono do prokuratury w Zawierciu, gdzie usłyszał już zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza i niestosowanie się do poleceń. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeśli chodzi o kradzieże, których zatrzymany dopuszczał się w Małopolsce, to – jak podkreślił rzecznik małopolskiej policji – sprawa jest rozwojowa. (PAP)

Kilka osób pisało do mnie podając powyższą wiadomość. Uznałem więc, że jest ciekawa chociaż nie potrafię tego skomentować. Nie znam się na technikach zatrzymywania pojazdów i tak naprawdę nie wiadomo co tam się stało i w jakich okolicznościach policjant utracił broń. Istotnie jest to niepokojące, że tak się stało no ale przecież życie jest tak bogate, że różnie to mogło być i nie sposób krytykować policjanta. Póki co taką mam myśl.