Z cyklu broń ratuje życie: uzbrojony pracownik ratuje dziecko przed porwaniem z boiska szkolnego

OGDEN, Utah (AP) – Jak podała policja – uzbrojony pracownik szkoły w Utah powstrzymał podejrzanego o próbę porwania, trzymając go na muszce do czasu przybycia funkcjonariuszy policji.

Incydent miał miejsce we wtorek (25.05.2021), mężczyzna chwycił 11-letnią dziewczynkę na szkolnym boisku w Ogden. Policja twierdzi, że próbował ją odciągać z placu, pracownik szkoły zobaczył to i zażądał aby agresor odszedł.

Mężczyzna puścił dziewczynkę, a pracownik zabrał wszystkie dzieci do środka. Kiedy napastnik uderzał w okno próbując dostać się do pomieszczenia w którym były dzieci, pracownik szkoły zmuszony był sięgnąć po swoją broń  i wymierzyć ją w kierunku napastnika.

Pracownik zadzwonił pod numer 911, po przyjeździe służb podejrzany został aresztowany pod zarzutem próby porwania dziecka. Policja twierdzi, że pracownik ma pozwolenie na ukryte noszenie broni i posiada broń zgodnie z prawem.

Policja zidentyfikowała podejrzanego jako 41-letniego Ira Cox-Berry. Nie znaleziono żadnego związku między podejrzanym a dziewczynką którą próbował uprowadzić.

www.pennlive.com za Associated Press, a przygotował Maciej Rozwadowski