ratujstrzelectwo.pl – dlaczego rząd chce zniszczyć sport strzelecki?

W internecie pojawiła się strona ratujstrzelectwo.pl. W centralnym miejscu słowa:

Dlaczego Rząd niszczy sport?
Polskie strzelectwo przestanie istnieć!

Strona jest odpowiedzią na opublikowaną w internecie zapowiedzi z 21 maja 2021 nowelizacji ustawy dotyczącej strzelectwa, powołującej się na konieczność dostosowania polskiego prawa do regulacji UE. Autorzy strony stawiają tezę, że zmiana spowoduje zatrzymanie rozwoju strzelectwa lub nawet jego regres. Władza zdając sobie sprawę z kontrowersyjności zmian, świadomie ukrywa projekt nowelizacji i unika konsultacji ze środowiskami strzeleckimi.

To wszystko jest prawda.

Na stronie jest krótkie i racjonalne uzasadnienie w punktach powodów sprzeciwu wobec nowelizacji, a praktycznym zastosowaniem proponowanym na stronie jest przedstawiony tam wniosek o udzielenie informacji publicznej. Wniosek wydrukowałem, jutro wyślę. Was również do tego zachęcam.

Jest to jakaś forma społecznego wyrazu i sprzeciwu wobec tego co przygotowuje nam socjalistyczny rząd PiS. Moim zdaniem warto tego rodzaju aktywności wspierać. Co niniejszym czynię zachęcając was do rozpowszechniania informacji o tej inicjatywie. Może im więcej tego rodzaju działań, tym większa szansa na jakieś zastanowienie u rządzących?

Czy to coś zmieni? Nie potrafię tego powiedzieć. Osobiście raczej jestem sceptyczny, chociaż życzę powodzenia każdemu kto tracąc swój czas i pieniądze chce coś robić w sprawach publicznych w Polsce.

Mój sceptycyzm wynika z tego, że nie mamy jako posiadacze broni palnej swojej reprezentacji politycznej. Gdy próbowałem interesować się polityką krytykowano mnie, że nie wolno zajmować się strzelectwem i polityką łącznie. No i polityka przyszła po tych wszystkich, którzy nie chcieli interesować się polityką i strzelectwem łącznie. Właśnie przed tym ostrzegałem, tego się spodziewałem i to jest. Nie jestem z tego powodu zadowolony, że miałem rację.

Gdybym siedział w zaciszu gabinetu i rozmawiał z kimś o sytuacji jaka nas dotyka, to bym powiedział, że niekiedy sami się traktujemy się gorzej niż socjalistyczny rząd polski. W związku z tym nie możemy być zdziwieni, że takie są w Polsce standardy. Oni się sami nie wybrali 🙂 Oni są emanacją standardów panujących w Polsce.

Moim zdaniem każda wielka zmiana społeczna zaczyna się od małego kroku – od siebie. Tego od siebie nie było, nie ma, może kiedyś będzie… chociaż wątpię 🙂 “Ja jestem elegancki” – tak myśli ogromna większość – a “wszystkie moje drobne skurwysyństwa są uzasadnione, konieczne, dobre, to tylko takie drobne sprawy, o ile to w ogóle można nazwać skurwysyństwami”.

Bardzo długo patrzę na to co dzieje się ze sprawami broni palnej w Polsce. Od zmiany ustawy w 2011 roku jestem cały czas zaangażowany w działalność społeczną. Kiedyś miałem entuzjazm i wierzyłem, że działania społeczne coś zmienią. Dzisiaj jestem mniej entuzjastyczny, chociaż ciągle wierzę w sukces tej ważnej sprawy. Zainteresowanie Polaków tematyką dostępu do broni jest nieustanne i rośnie.

Jaka jest odpowiedź na tytułowe pytanie – dlaczego rząd chce zniszczyć sport strzelecki?