Kultura posiadania broni produkuje mistrzów olimpijskich – USA ma w Tokyo już trzy złote medale w strzelectwie

Ekipa strzelców ze  Stanów Zjednoczonych zdobyła do tej pory trzy złote medale na Igrzyskach Olimpijskich 2021 w Tokio. Złoto zdobyli mężczyźni oraz kobiety w Skeecie oraz mężczyźni w karabinie pneumatycznym.

William Shaner zdobył pierwszy w historii medal olimpijski dla Stanów Zjednoczonych w karabinie pneumatycznym mężczyzn. Zrobił to w wielkim stylu, zdobywając złoto na swojej pierwszej olimpiadzie.

Student University of Kentucky powiedział Outdoor Wire: “To niesamowite uczucie. Mam dopiero 20 lat, ale strzelam od ósmego roku życia. Trenuję od długiego czasu dlatego udało mi się uzyskać dobre wyniki i wciąż robić postępy. Osiągnięcie tego po co tu przyjechałem jest czymś niesamowitym”. (theoutdoorwire.com)

Shaner utrzymywał 1,5-punktową przewagę nad Haoran Yang z Chińskiej Republiki Ludowej z dwoma strzałami zapasu. Yang zbliżał się ale nie dał rady. Z wynikiem 251,6 Shaner zajął najwyższe miejsce na podium. Ustanowił również nowy rekord olimpijski. “Po prostu skupiłam się na procesie i rywalizacji, pozostałam sobą i nie skupiałam się na wyniku”, powiedział Shaner.

Vincent Hancock zdobył swój trzeci złoty medal olimpijski w Tokio. Stał się również pierwszym człowiekiem w historii, który zdobył trzy złota w Skeecie mężczyzn.

Pochodząca z Colorado Springs Amber English zdobyła złoto w konkurencji Skeet kobiet. Jej ostateczny wynik 56 trafień ustanowił również nowy rekord olimpijski.

Droga English do Olimpiady była jednak trudna. Nie udało jej się dostać do drużyny USA w 2012 roku. Nie udało się również w 2016 roku, a dodatkowo po tej drugiej porażce zmarł jej ojciec – również znakomity strzelec. Przez pewien czas trudno było jej wrócić na linię ognia, przez co wstąpiła do U.S. Army Marksmanship Unit. Wróciła jednak do olimpijskiej formy po otrzymaniu zachęty oraz wsparcia ze strony Vincenta Hancocka.

(opracował Maciej Rowadowski na podstawie shootingillustrated.com)

A w tenkraj medale olimpijskie są nie potrzebne, ważniejsze są obłąkańcze idee dbania o bezpieczeństwo przez reglamentację dostępu do broni palnej. Naprawdę nie dziwię się już ludziom, którzy wstydzą się, że są Polakami. Poważnie – to co zrobiła z Polska ta narodowo-socjalistyczna polityczna mafia, która aktualnie sprawuje władzę, nasuwa mi takie myślenie.

Nie jestem w stanie się zmusić do pozytywnego myślenia na temat tego co dzieje się w Polsce, także w tzw. sporcie strzeleckim. 🙂