W USA brakuje amunicji; chaos wywołany pandemią spowodował wzrost sprzedaży i użycia broni palnej do obrony

2021-08-03 10:13 (AP/PAP) W USA brakuje amunicji; pandemia spowodowała wzrost sprzedaży i użycia broni palnej

Od początku 2020 r. broń w Stanach Zjednoczonych sprzedaje się w rekordowym tempie, ma to związek z pandemią Covid-19 i narastającą przemocą. Z tego powodu zaczyna drastycznie brakować amunicji – podaje we wtorek Associated Press.

Według Panjivy, firmy zbierającej i analizującej dane handlowe, import amunicji do USA z Rosji, państw Unii Europejskiej oraz Korei Południowej wzrósł o 225 proc. w ciągu ostatnich dwóch lat. AP dodała, że choć producenci starają się wytworzyć jak najwięcej broni palnej, półki sklepowe w szybkim tempie robią się puste, a ceny amunicji są coraz wyższe.

Drastyczny wzrost sprzedaży broni FBI odnotowało już w 2020 r., informując wówczas o przeprowadzonych 39,7 mln postępowań sprawdzających. Od stycznia do czerwca 2021 r. takich postępowań towarzyszących zakupowi broni udokumentowano już 22,2 mln; dla porównania w ciągu całego 2010 było ich jedynie 14,4 mln.

Braki w amunicji mają wpływ na edukowanie posiadaczy broni – w tym na służby mundurowe. “Wielu instruktorów odwołało u nas kursy, ponieważ w ich firmach brakuje amunicji i nie są w stanie jej nigdzie kupić” – powiedział AP Jason Wuestenberg, dyrektor narodowego stowarzyszenia instruktorów używania broni palnej dla organów ścigania (NLEFIA). “Pójście na strzelnicę to coś więcej niż trafienie w cel. Strzelający uczą się takich podstaw jak celowanie bronią w bezpiecznym kierunku i nie trzymanie palców na spuście dopóki nie będzie się gotowym, by oddać strzał” – wyjaśnił.

Teraz uwaga!

Patrzcie jaka na koniec manipulacja. Powyższa część wiadomości wskazywała moim zdaniem na to, że na skutek pandemii i chaosu przez nią spowodowanej ludzie muszą używać broni do obrony własnej i to w większym rozmiarze niż zwykle. Na koniec nam tłumaczą, że ten wzrost sprzedaży broni  palnej i amunicji tona skutek przemożnej chęci mordowania. Tak oto ludzie kupujący w sklepach broń i amunicję, a więc przestrzegający prawa obywatele USA zostali oskarżeni o to, że strzelają do siebie bezładnie.

Według amerykańskiej organizacji Brady, działającej przeciwko przemocy z użyciem broni, każdego dnia w Stanach Zjednoczonych 106 osób zostaje postrzelonych śmiertelnie, 95 osób zostaje celowo postrzelonych i przeżywa, 64 osoby umierają w wyniku samobójstwa z użyciem broni palnej. (PAP)

Coraz trudniej pisać wpisy na trybunie, bo manipulacja, zakłamywanie rzeczywistości, zmuszanie ludzi to bycia idiotami jest tak powszechne, że czasem człowiek się zastanawia czy to przypadkiem ja czegoś koślawo nie rozumiem. Ale nie, nie teraz i nie w tym przypadku.