W Tennessee masowe morderstwo z użyciem broni palnej

2021-09-24 02:35 (AP, Media/PAP) USA/Uzbrojony osobnik zaatakował sklep spożywczy w Tennessee

Uzbrojony mężczyzna otworzył ogień w czwartek po południu, czasu lokalnego do osób znajdujących się w sklepie z artykułami żywnościowymi w miejscowości Collierville, w stanie Tennessee, odłegłej o ok. 50 km od Memphis. Zginęły 2 osoby, w tym napastnik a 12 zostało rannych.

Dale Lane, szef policji w Collierville, niewielkiej miejscowości zaliczanej do aglomeracji Memphis, poinformował, że mężczyzna zaatakował klientów i obsługę sklepu z artykułami spożywczymi sieci Kroger zabijając 1 osobę i raniąc 12, po czym najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

Rannych, w tym kilka osób w ciężkim stanie, odwieziono do szpitala.

Jak powiedziała Brignetta Dickerson, kasjerka pracująca w sklepie, napastnik strzelał bez przerwy do osób, które zobaczył. Przerażeni ludzie chowali się między regałami usiłując zejść z oczu napastnika. Motywy ataku nie są znane.

Policja i specjalny oddział antyterrorystyczny SWAT po przybyciu na miejsce znaleźli ofiary i martwego już napastnika.

Tennessee jest kolejnym stanem USA, który niedawno zezwolił osobom po ukończeniu 21 lat noszenie broni palnej bez uprzedniego zezwolenia i szkolenia. (PAP)

Moja społeczna praca nigdy się nie skończy. Nigdy nie nadążę odkłamywać kłamliwych skojarzeń jakie są nieustannie tłoczone w głowy Polaków. Powyższa wiadomość jest kolejnym zlepkiem faktów, tak zlepionych, że wyszła z tego toksyczna i nieistniejąca rzeczywistość. Myślenie niestety w dzisiejszych czasach nie jest ważną dla ludzi sprawą, a więc nie myśli za wielu, powiela przeczytane “informacje”.

Był sobie pan morderca, który przyszedł do sklepu, zamordował kilka osób a na koniec palną w swój głupi łeb. Niestety palną sobie w łepetynę dopiero jak szkód narobił, powinien palną sobie na samym początku. Wracam jednak do demaskowania manipulacji i odkłamywania zakłamywanej rzeczywistości. Na końcu depeszy podsumowanie: Tennessee jest kolejnym stanem USA, który niedawno zezwolił osobom po ukończeniu 21 lat noszenie broni palnej bez uprzedniego zezwolenia i szkolenia. (PAP)

W odbiorze przeciętnego niemyślącego odbiorcy depeszy zestawienie krwawego obrazu zbrodni oraz tego, że w stanie Tennessee umożliwiono noszenie broni palnej, powoduje przekonanie, że to właśnie z tego powodu pan morderca przyszedł i zamordował. Wyobrażacie to sobie, że pan morderca wcześnie nie mordował bo miał zakaz noszenia broni, a jak tylko zakaz zniesiono poszedł i pozabijał. Wyobraźcie sobie, że w Tennessee ciągle obowiązuje zakaz zabijania ludzi i wyobraźcie sobie, że ten zakaz pana nie powstrzymał, a we wcześniejszym czasie powstrzymywał go od zabijania zakaz chodzenia z bronią. Taką oto wykolejoną z torów racjonalności logikę proponują nam autorzy tego rodzaju zestawień faktów.

Moim zdaniem ta rzeź odbyła się nie z tego, że ludzie noszą broń, a z tego powodu, że ludzie nie korzystali z prawa do noszenia broni. Konsekwencją niekorzystania z prawa do noszenia broni było to, że nie było na miejscu zbrodni nikogo uzbrojonego, kto byłby w stanie strzelić w łepetynę mordercy zanim on sam w to puste wnętrze strzelił. Tam brzmi niezakłamana i racjonalna rzeczywistość.

Okazało się też, po raz niezliczony, że policja nie jest w stanie zapewnić nikomu osobistego bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo osobiste nie jest usługą, którą zapewnia komukolwiek policja. Bezpieczeństwo osobiste to zjawisko, o które każdy musi zadbać sam.