Floryda: zabójca policjanta był 4 dni na wolności – szeryf kazał ludziom strzelać w samoobronie, o dzwonieniu po służby nic nie mówił

Czterodniowa obława dobiegła końca, gdy były żołnierz piechoty morskiej i podejrzany o zabójstwo policjanta Patrick McDowell został schwytany dzisiaj (28.09.2021) przez policję w północno-wschodniej Florydzie. Zastępca Josh Moyers zatrzymał McDowella w piątek rano i poprosił go o opuszczenie skradzionej furgonetki, którą ten jechał. McDowell strzelił zastępcy w twarz. Moyers zmarł w niedzielę (26.09.2021) po południu.

Szeryf hrabstwa Nassau Bill Leeper poradził mieszkańcom aby zastrzelili McDowella jeśli ten próbowałby wejść do ich domu.

Z msn.com:

Szeryf Leeper powiedział: “Jeśli jesteś w domu a on się włamie, i jeśli masz broń, to wyślij go na tamten świat. Bo on jest jak wściekłe zwierzę. On cię zabije.”

McDowell został zauważony wcześniej tego dnia w parku w Callahan, na północny zachód od Jacksonville gdzie został otoczony przez funkcjonariuszy organów ścigania.

Za Miami Herald (miamiherald.com):

Leeper powiedział, że po tym jak służby z różnych jednostek otoczyły stoisko handlowe i toaletę kompleksu parkowego, McDowell zaczął krzyczeć z kibla. “Chciał się poddać, więc daliśmy mu taką możliwość” – powiedział Leeper. “Czołgał się jak dziecko, jak tchórz którym jest”.

Reporter przypomniał Leeperowi, że doradził posiadającym broń właścicielom domów, którzy napotkaliby McDowella włamującego się do nich aby “wysłali go na tamten świat” i zapytał, czy życzyłby sobie aby znaleźli McDowella martwego. “Powiem ci tylko tyle, życzyłbym sobie aby nas sprowokował do otwarcia ognia. Ale nie zrobił tego. Wyczołgał się jak tchórz. Teraz jest w areszcie. I zapłaci za to co zrobił zastępcy Moyersowi.”

Dan Zimmerman.

MR: A tak na marginesie, to Jaworek się już w końcu znalazł?

AT: Nie, a gdyby się pojawił u kogoś w domu to oczywiście trzeba dzwonić po dzielną policję. 99% ludzi nie ma w ten kraj broni.