Złe wieści dla lewicowców – raport dotyczący legalnego posiadania broni podważa ich agendę

Kiedy za przedstawienie w liczbach wybranego aspektu społecznego biorą się prawdziwi naukowcy (John R. Lott – szef Crime Prevention Research Center), wyniki ich badań z reguły znacznie odbiegają od “rzeczywistości” malowanej przez różnej maści polityków.

Tak jest też w przypadku najnowszej edycji rocznego raportu “Concealed Carry Permit Holders Across the United States: 2021”, opracowanego przez CPRC. (papers.ssrn.com)

Raport ten jest sprawdzonym źródłem rzetelnych danych, skutecznie obalających mity które codziennie sączone są do uszu ludzi przez mainstreamowe media i “niezależnych ekspertów”.

Abstrakt:

Podczas pandemii koronawirusa liczba wydanych zezwoleń na ukryte noszenie broni wzrosła do ponad 21,52 mln – to wzrost o 48% od 2016 roku. Jest to również wzrost o 10,5% w stosunku do określonej przez nas liczby pozwoleń wydanej w 2020 roku. W przeciwieństwie do ankiet dotyczących posiadania broni, na których wyniki może mieć wpływ niechęć ludzi do odpowiadania na osobiste pytania, dane dotyczące pozwoleń na ukryte noszenie broni są jedynymi naprawdę “twardymi danymi” na których możemy się opierać. Wzrost ilości pozwoleń został odnotowany pomimo tego, że 21 stanów w których obowiązuje Constitutional Carry nie dostarcza już danych na temat wszystkich osób legalnie noszących ukrytą broń palną ponieważ mieszkańcy tych stanów nie potrzebują żadnych zezwoleń na noszenie broni.

Liczby te są szczególnie aktualne, biorąc pod uwagę, że w listopadzie br. Sąd Najwyższy USA będzie rozpatrywał kwestię ukrytego noszenia broni palnej w sprawie New York State Rifle & Pistol Association vs. Corlett. Werdykt w tej sprawie rozstrzygnie, czy osoby ubiegające się o zezwolenie muszą przedstawiać “istotny powód” uzasadniający chęć uzyskania zezwolenia.

Każdy kto szuka rzetelnych danych dotyczących posiadania i noszenia broni przez wolnych ludzi powinien definitywnie wejść na stronę CPRC – crimeresearch.org.

Maciej Rozwadowski