Z cyklu broń ratuje mienie: uzbrojony sprzedawca przepędził dwóch natrętnych złodziei

Dwóch mężczyzn, którzy dopuszczali się kradzieży papierosów ze sklepów Walgreens na North Side, miało  powód do strachu, kiedy 14 października obrali za cel jeden ze sklepów tej sieci na River North. Złodzieje  stanęli twarzą w twarz z posiadaczem broni palnej, który zmusił ich do odwrotu.

CWBChicago po raz pierwszy informowało o tych przestępcach już miesiąc temu. Według nowego komunikatu policji chicagowskiej, złodzieje od tego czasu atakowali jeszcze kilka razy – w tym dokonali dwóch kradzieży w ciągu zaledwie kilku godzin po konfrontacji z licencjonowanym posiadaczem broni.

Policja udała się do Walgreens przy 641 North Clark w River North około godziny 20:30, 14 października. Jak się okazało dwóch mężczyzn przeskoczyło ladę sklepową, skonfrontowało się z kierownikiem sklepu i zaczęło kraść papierosy. Dopiero pokazanie broni palnej przerwało przestępczy proceder i zmusiło rabusiów do ucieczki.

Niestety ta sytuacja nie podziałała na nich trzeźwiąco. Złodzieje ponownie 30 minut później w Walgreens w lokalizacji 834 West Armitage w Lincoln Park, po raz kolejny sforsowali ladę i ukradli wyroby tytoniowe.

22.10.2021 policja chicagowska ogłosiła alarm społeczny, ostrzegając sklepy w Jefferson Park i Albany Park przed dwoma mężczyznami, którzy wielokrotnie włamywali się za lady sklepów aby ukraść “duże ilości papierosów”.

W ciągu zaledwie 30 minut ich celem stały się dwa kolejne sklepy na Logan Square: przy 2440 West North Avenue i 3110 West Armitage. Z danych policji wynika, że wcześniej tego samego dnia mężczyźni napadli jeszcze na Walgreens przy 4343 North Central w Portage Park.

W piątek policja ogłosiła alarm społeczny dotyczący złodziei, którzy są również odpowiedzialni za kradzież całych stert wyrobów tytoniowych ze sklepów Walgreens przy 3222 North Milwaukee o godz. 20:47 19 października; 5935 West Addison o godz. 21:55 19 października; i 4343 North Kedzie o godz. 15:24 20 października.

Alarm zawierał opisy dwóch podejrzanych:

    mężczyzna, Czarny, 30-35 lat, 5’8″ i 240-250 funtów

    mężczyzna, Czarny, 25- do 30 lat, 5’6″ i 145-155 funtów

Policja podała, że przemieszczają się oni czarnym Kia Forte z tablicą Illinois CK25150 i czerwonym Volkswagenem z tablicą Illinois CT19814.

(na podstawie cwbchicago.com Maciej Rozwadowski)

Panowie złodzieje są wyjątkowo bezczelni. Wynika to z ich bezkarności. Nie tylko z ich bezkarności ale z ogólnej bezkarności przestępców w tym mieście. Tam musi być ciekawie. Nie będę się silił na diagnozy pokazujący przyczynę tego stanu rzeczy. Pewnie sprawa jest złożona.

Za to jest dla mnie oczywiste, że bez przygotowania ludzi do bezpośredniego spotkania z przestępcą, na nic wszystkie dzielne policje. Niestety tego na ogół nikt nie chce zrozumieć.