Z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa: strzały na ulicach Hamburga, dwie osoby poważnie ranne

2021-11-14 21:07 (media/PAP) Niemcy/ Strzały na ulicach Hamburga, dwie osoby poważnie ranne

W niedzielę po południu w dzielnicy Harburg w Hamburgu na północy Niemiec doszło do strzelaniny. Według informacji dziennika “Bild”, dwóch mężczyzn zostało poważnie rannych.

Na miejsce natychmiast przybyła policja z Hamburga, otoczyła kordonem teren wokół miejsca zbrodni i zabezpieczyła dowody.

Tło strzelaniny jest niejasne. Sprawca lub sprawcy są w trakcie ucieczki. Śledztwo w tej sprawie przejął wydział zabójstw – pisze dziennik.

Na miejscu zbrodni, a także w okolicach centrum handlowego Feniks-Centrum i dworca kolejowego rozmieszczono policjantów z bronią maszynową. (PAP)

Jeden z celów jaki sobie stawiam jest to aby odtruć umysły ludzi od kłamstwa jakim jest twierdzenie, że policja zapewnia osobiste bezpieczeństwo. Policja nigdzie na świecie nie zapewnia nikomu osobistego bezpieczeństwa, poza wypadkami gdy ktoś jest fizycznie ochraniany 24 godziny na dobę. W każdym innym przypadku gdy ktoś twierdzi, że policja zapewnia osobiste bezpieczeństwo, zwyczajnie nie wie co mówi. Czasami aby było trudniej wykryć to kłamstwo używa się skrótu i w kontekście osobistego bezpieczeństwa pomija słowo “osobistego” i mówi się, że policja zapewnia bezpieczeństwo. Twierdzenie, że policja zapewnia bezpieczeństwo, ale takie ogólne, powszechne, prewencyjnie jest oczywiście prawdą. No i prawdziwe słowa używa się w innym kontekście i mamy potęgujące się kłamstwo.

To jest moja motywacja, która powoduje, że wstawiam odcinki z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa. Nie zapewniła, bo to nie jest możliwe. Nie twierdzę absolutnie, że policja nie zapewniła bezpieczeństwa, bo coś zaniedbała albo niewłaściwie zrobiła. Tak na marginesie, to po co oni postawili na ulicach policjantów z bronią samoczynną? Przecież każdy głupek wyrozumuje, że jak już doszło do przestepstwa i przestępcy uciekają, to z całą pewnością nie pojawią się ponownie w tym samym miejscu. To chyba w tym celu aby ludowi niemieckiemu wciskać ten sam kit co nam, że policja zapewnia bezpieczeństwo.

To moje słowo na niedzielę po powrocie z kina, że słabego tym razem filmu PITBULL (moim zdaniem), wyświetlanego na ekranach kin od listopada tego roku.  🙂