Remington Arms – wczoraj bankrut, dzisiaj buduje nową fabrykę i zatrudnia pracowników

Gubernator stanu Georgia, Brian P. Kemp, ogłosił w poniedziałek (08.11.2021), że Remington Firearms (RemArms) przeniesie swoją światową siedzibę główną do Georgii oraz otworzy tam zaawansowany zakład produkcyjny oraz najwyższej klasy centrum badawczo-rozwojowe. (gov.georgia.gov)

Zarówno firma jak i władze Georgii ogłosiły, że ten legendarny producent broni, który rozpoczął działalność w Herkimer County w 1816 roku, zainwestuje 100 milionów dolarów w nowy park przemysłowy zlokalizowany w miejscowości LaGrange, planując jednocześnie zatrudnienie 856 osób w ciągu najbliższych pięciu lat.

“Decyzja o lokalizacji właśnie w Georgii jest bardzo prosta, stan Georgia to nie tylko stan przyjazny dla biznesu, ale także stan przyjazny dla broni palnej” – powiedział dyrektor generalny Ken D’Arcy.

“Aktywa Remington Outdoors Company związane z bronią palną zostały przejęte we wrześniu 2020 r. przez Roundhill Group w wyniku ogłoszenia upadłości. W momencie przejęcia firmy zarówno główna siedziba firmy, jak i centrum badawczo-rozwojowe i część produkcji znajdowały się w Huntsville w stanie Alabama. Aby było jasne, nic z tej infrastruktury nie zostało przeniesione poza Alabamę”, podkreślił D’Arcy.

(O tym jak demokratyczni prawodawcy zarżnęli Remingtona po incydencie w Sandy Hook, w wyniku czego pracę straciło 700 osób w demokratycznym stanie NY – eu.uticaod.com – przyp. MR)

RemArms nie opuści jednak stanu Nowy Jork (stanu coraz mniej przyjaznego biznesowi i zdecydowanie wrogiego wobec broni palnej – przyp. MR), a produkcja w mieście Ilion będzie nadal kontynuowana.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonywanej pracy i jesteśmy pewni, że będziemy w stanie zwiększać produkcję w Ilion w miarę potrzeby” – powiedział D’Arcy, dodając, że firma stara się zatrudnić więcej pracowników.

Samorządowiec z Herkimer County, w którym leży Ilion, Jim Wallace mówi, że jego zdaniem RemArms będzie kontynuować produkcję broni w Ilion i może zatrudnić więcej pracowników.

“Agencja Rozwoju Przemysłu Hrabstwa Herkimer (IDA) nie miała bezpośredniego kontaktu z właścicielami RemArms w ostatnich miesiącach. Jeżeli zakład w Ilion miałby zostać zamknięty, miałoby to szkodliwy wpływ na miejscowość Ilion, hrabstwo Herkimer i cały region”, powiedział prezes zarządu Vincent J. Bono.

W swoim oświadczeniu Claudia Tenney (R-New Hartford) powiedziała, że “Remington Arms jest podstawą Mohawk Valley od 1816 roku, zapewniając dobre miejsca pracy dla kolejnych pokoleń nowojorskich rodzin”. Tenney dodała, że jest w kontakcie z lokalnymi interesariuszami i będzie nadal robić wszystko, co w jej mocy, aby działać na rzecz pracowników Remington i społeczności Herkimer County.

Donna Thompson (na podstawie uticaod.com przygotował Maciej Rozwadowski)

Ameryka mimo tego, że amerykańscy komuniści chcą ją zniszczyć, wciąż jest niesamowitym krajem. Tam ciągle można mieć nadzieję, że nastąpi zmiana. Tak sobie pomyślałem gdy przeczytałem ten wpis. Od bankruta do potężnego przedsiębiorstwa.

Z nawyknienia do porównywania tego co w naszym dziadowskim socjalistycznym państwie, nie mam wątpliwości, że taki rozwój jest niemożliwy. Jest tak tylko i wyłącznie z woli socjalistycznych polityków, którzy utrzymują i wymyślają nieracjonalne restrykcje na koncesje i posiadanie broni palnej. Bez tych złych ludzi, u nas też by taki rozwój był możliwy, bo przecież my Polacy wiele potrafimy. Nie udaje się nam tylko z tego powodu, że mamy rządzicieli, którzy są sowieckimi ludźmi w istocie. Oczywiście jakaś część z nas ich wybiera i z tego powodu oni nas okradają z pieniędzy. Najważniejsze jednak jest to, że ci źli ludzie okradają nas a marzeń i nadziei.

Remingtony pistolety wz. 1911 mam dwa w szafie. Takie jak na zdjęciach. Leżą sobie nieużywane. Lubę mieć takie Remingtony 🙂 w szafie.