Nowy Rok 2022 na trybun.org.pl

Gdy byłem małym chłopcem to liczyłem ile będę miał lat np. w 2000 roku. Przyznam szczerze, że nigdy w moich obliczeniach nie doszedłem aż do 2022 roku. Dzięki Bogu dożyłem początku roku 2022. Życie pędzi szybciej niż sobie to wyobrażałem. Ostatnio patrzyłem na Facebook i okazuje się, że grupa Broń Palna założona przeze mnie, lada dzień będzie miała 10 lat. Założyłem grupę 21 lutego 2012 roku. Grupa ma ponad 61 tysięcy uczestników. To była jedna z pierwszych moich aktywności w internecie w zakresie popularyzacji broni palnej. Po jakimś czasie pojawił się trybun. Wydaje mi się, że pomysł trybuna to był rok 2014, zmaterializowany w 2015 roku. Od 2015 roku pojawiają się na trybunie w miarę systematyczne wpisy. Trwa to do dzisiaj.

Trybun miał być o broni palnej. Tak przez długi czas było. Dzisiaj jest o broni i o tym co nas otacza. Może nawet mniej o broni, co jak czytam niektórym się nie podoba. No trudno. Dzisiaj trybun to już nie tylko moje dzieło. Jak dostrzegacie, bez pana Macieja Rozwadowskiego byłoby tu nudno. Dziwna ta nasza współpraca, z mojego powodu oczywiście. 🙂 Ostatnio się właśnie nad tym zastawiałem. Wyobraźcie sobie, że współpracujemy już dosyć długi czas, Pan Maciej jest naprawdę niezastąpiony, a myśmy nigdy się nie widzieli, nawet przez telefon nie porozmawialiśmy. Jak to piszę to się śmieję sam do siebie. To przez moją burkowatość naturalną taka sytuacja. 🙂

Na rok 2022 nie ma żadnych trybunowych postanowień. Nie mam pomysłu ani weny na jakieś wielkie i zasadnicze zmiany. Piszę co mi przyjdzie do głowy i co Pan Maciej podeśle. Mam zdecydowanie mniej czasu na pisanie rozpraw o zagadnieniach prawnych związanych z bronią palną. Za to mam sporo roboty zawodowej w tej dziedzinie, szczególnie w zakresie prawa karnego. Moja żona mówi, że zagospodarowałem niszę. Nie wiem czy tak jest, może. Jak zaczynałem pisać na trybunie, to nie miałem takich planów, a i do głowy mi nie przychodziło nawet jakie problemy mogą spotykać ludzi ze strony polskiego wymiaru niesprawiedliwości.

Sprawy administracyjne, postępowania o wydanie pozwolenia na broń, związane z bronią palną są w zasadzie ustabilizowane. Wiadomo co trzeba zrobić aby dostać pozwolenie. Dzisiaj tzw. środowisko społeczne pełni złą rolę hamulcowego. Taka nasza narodowa patologiczna cecha. Zamiast ułatwiać, utrudniają uznając, że tak będzie dobrze, oni kwity mają, a inni mieć nie bardzo powinni. Tak czy inaczej sprawy raczej idą w dobrym kierunku, piszę o przyroście pozwoleń na broń. Pisowskie pomysły na stawę na szczęście jakoś nie wypływają. Wojna polsko-polska trwa w innym zakresie. Niech tak będzie. Każdy rok jest cenny, każdy rok sprawia, że jest kilkanaście tysięcy więcej ludzi z bronią w domu.

Dzielna polska policja znalazł sobie wytrych do ustawy o broni i amunicji. Ten wytrych to badania lekarskie. Walą tym jak cepem na oślep, w każdego kto im nie pasuje, bo np. miał kilka wykroczeń drogowych. Osiągają zamierzony efekt, nie ma wątpliwości. Lekarze i psychologowie w instancji odwoławczej, nie musząc uzasadniać swoich orzeczeń, na podstawie nie wiadomo czego wydają orzeczenia negatywne. Oczywiście zgodnie z oczekiwaniem dzielnej polskiej policji. W tym zakresie jestem bezradny, nie mogę nikomu pomóc. Ustawa jest tak zredagowana, że gdyby dzielna polska policja chciała, to by każdego na na badania odwoławcze wysłała i stan posiadania broni zmniejszyłby się do 98%. Tak by to było, zapewniam.

Finanse Fundacji Trybun.org.pl wyglądają w ten sposób, że co miesiąc Fundacja otrzymuje darowizny i kasę za reklamę w łącznej kwocie wystarczającej na zapłatę za serwis PAP – 1000 zł netto. Na nic innego nie ma kasy. Jest jak jest, staram się nie marudzić w tej sprawie. Może powinienem prosić o wsparcie częściej. Nie wiem. Trochę mi niezręcznie tak robić. Może coś podpowiecie, macie jakieś myśli.

Każdego kto chciałby pisać na trybunie, zapraszam do współpracy. Możecie pisać sami, możecie robić wywiady z ciekawymi osobami. Możecie mieć fajne pomysły, które wiążą się z tym co tu jest poruszane, piszcie o nich do mnie. Walczymy o normalność, o ludzkie prawa naturalne, z których pierwszym jest prawo do broni.

Poza tym to życzę Wam tego co dobre. Życzę Wam wytrwałości, siły w trwaniu w normalności, przy swoich przekonaniach. Bądźcie inni niż otaczające Was masy bylejakości, dziadostwa i socjalistycznego patrzenia na codzienność. Świećcie wskazując drogę jak latarnia we mgle. Lud polski jest zagubiony, ogłupiony, potrzebuje ludzi rozumnych, roztropnych, mówiących jak jest w rzeczywistości. Nie wiadomo jak do tego biednego ludu dotrzeć, jak mu wskazać drogę. Mam nadzieję, że rok 2022 będzie ciekawy, może lepszy. Mam nadzieję, że nastąpi jakieś polityczne przełamanie, że parszywy socjalizm będzie miał więcej wrogów niż dotychczas.