Burmistrz Nowego Jorku zapowiada rozprawę z posiadaczami nielegalnej broni

2022-01-25 07:13 (PAP) USA/ Burmistrz Nowego Jorku zapowiada rozprawę z posiadaczami nielegalnej broni

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams przedstawił w poniedziałek plan zwalczania przestępczości z użyciem broni palnej. Przyspieszył zapowiadany projekt po zastrzeleniu w minionym tygodniu policjanta i zranieniu drugiego, który znajduje się w stanie krytycznym.

“To jest broń, która w piątek wieczorem zabiła naszego młodego funkcjonariusza” – demonstrował burmistrz w czasie swego wystąpienia pistolet Glock, z którego strzelał przestępca.

Adams, były policjant, zapewniał, że wie, jak wyrwać broń z rąk kryminalistów.

“Wiem, jak to zrobić. (…) To nie jest tylko plan na przyszłość. To jest plan na teraz” – wyjaśnił cytowany przez „New York Post” burmistrz.

Burmistrz powiedział, że zacznie od obszaru podlegającego 30 komisariatom policji, gdzie ma miejsce 80 proc. przypadków przemocy w mieście. Rozmieści w ciągu najbliższych trzech tygodni zespoły funkcjonariuszy w 20 najbardziej niebezpiecznych dzielnicach.

Projekt burmistrza obejmuje też powołanie specjalnych jednostek w celu zapewnienia bezpieczeństwa na zagrożonych obszarach. Ich członkowie będą używać nieoznakowanych pojazdów i nosić cywilne ubrania, ale będą rozpoznawalni jako policjanci. Zostaną zobowiązani do włączania kamer w trakcie ścigania podejrzanych.

Projekt Adamsa przewiduje zastosowanie “nowej technologii” do wykrywania i identyfikacji ludzi noszących broń. Planuje też zwiększenie jednostki detektywów odpowiedzialnych za konfiskatę nielegalnej broni palnej i przygotowywanie spraw ułatwiających sądzenie handlarzy bronią palną zajmujących się tym procederem.

Kolejnym priorytetem burmistrza będzie mianowanie sędziów gotowych na „trzymanie brutalnych przestępców używających broni z dala od ulic Nowego Jorku”.

Jak podkreśla „New York Post” Adams podejmie wysiłki, aby przekonać ustawodawców stanowych do zmiany przepisów, zgodnie z którymi większość nieletnich przestępców trafia do sądów rodzinnych. Jego zdaniem, zgodnie ze statystykami, po wprowadzeniu tych postanowień nastąpił wzrost liczby dzieci oskarżonych o posiadanie broni. Zwrócił uwagę, że prowadzi to do sytuacji, kiedy starsi przestępcy dają broń młodszym kompanom, ponieważ są traktowani łagodniej.

“Celem jest wykazanie, że jeśli zostaniesz złapany z bronią w tym mieście, nie idziesz do sądu rodzinnego, lecz karnego. (…) Jeśli jesteś recydywistą, idziesz do sądu karnego” – podkreślił burmistrz.

 

To chyba jakiś postęp, że zapowiedź walki dotyczy nielegalnej broni, a nie broni w ogólności. Pan Adams to były policjant, demokrata, a więc odnotowuję jego słowa. Demokraci jak wszyscy socjaliści na ogół nie rozróżniają pojęcia broni legalnej i nielegalnej. Z wielką pasją lewicowcy obciążają legalnych posiadaczy broni palnej za złe rzeczy czynione przez przestępców. Z tego właśnie powodu wstawiam wpis w tej sprawie. Trzeba o tym rozróżnieniu pamiętać. Ono jest oczywiste dla ludzi normalnych. Niestety tych coraz mniej.

Coraz więcej wokoło idiotów nie pojmujących niczego, który ze swojej głupoty czynią cnotę. Poważnie, takie zjawisko odnotowuję. Idiota rozpowszechnia idiotyzmy i nakazuje ludziom je czcić. Są to tego rodzaju głupoty, że już na pierwszy rzut oka to widać. Co się dzieje z otaczającym nas światem?

AT