W odpowiedzi na głód spłonek powstanie ich nowa potężna wytwórnia… w Teksasie

Do tej pory rynek spłonek w Stanach Zjednoczonych kontrolowały tylko dwie firmy. Olin Corporation (Winchester) i Vista Outdoor (Federal, Remington Ammunition i CCI). Jednak do gry wchodzi trzeci gracz, który zamierza rozpocząć produkcję do 2023 roku.

Expansion Industries z Carrolton (Teksas) otworzy nową fabrykę na terenie byłych zakładów amunicyjnych Lone Star Army Ammunition Plant niedaleko miejscowości Texarkana w Teksasie.

Według doniesień Texarkana Gazette, Expansion Industries już zainwestował w to przedsięwzięcie 100 milionów dolarów. Zakład będzie specjalizował się w produkcji spłonek, stanowiących kluczowy element w produkcji amunicji.

“Do tej pory zainwestowaliśmy w ten obiekt 100 milionów dolarów…To wszystko jest kwestią podaży i popytu. Istnieje poważne zapotrzebowanie w branży na ten produkt a teraz, z różnych powodów, łańcuch dostaw jest żałośnie mały. Więc przygotowujemy się do zrobienia konkretnej roboty aby pomóc w tej kwestii.” – powiedział Richard A. Smissen, właściciel Expansion Industries.

Smissen opisuje nowy obiekt jako state-of-the-art, charakteryzujący się wysokim poziomem automatyzacji. Powiedział, że miejsce w byłej państwowej fabryce amunicji Lone Star Army jest doskonale dopasowane dla ich profilu działania.

“Obiekty produkcyjne w Lone Star zostały stworzone do produkcji amunicji… Nie tylko sposób rozmieszczenia obiektów na terenie byłej fabryki, ale także same obiekty są wzmocnione, aby chronić przed ewentualnymi wypadkami przy pracy z tym materiałem. To co tu jest, jest stworzone do tego aby ktoś taki jak my mógł przyjść i założyć tu biznes. Nasi ludzie przygotowali tą infrastrukturę do działania w nowoczesnym reżimie produkcyjnym. Chcemy rozpocząć działalność w ciągu kilku pierwszych miesięcy tego roku”.

Firma zamierza zatrudnić 400 pracowników do 2023 roku i już rozpoczęła działania związane z ich rekrutacją.

To dobra wiadomość, ponieważ spłonki są kluczowym komponentem, który obecnie jest dotknięty wielkim niedoborem podaży. Był to również gorący temat dyskusji w tym tygodniu na SHOT Show.

John Richardson (onlygunsandmoney.com)

tłumaczył MR