Z cyklu broń ratuje życie: czterech złych napadło człowieka. Wszyscy źli są już w areszcie z zarzutami, a jeden jeszcze z dodatkową dziurą.

Grupa czterech nastolatków została aresztowana i oskarżona po tym, jak próbowali obrabować ofiarę tuż po godzinie 17:00 we wtorek (08.02).

Policja w Bowie poinformowała, że została wezwana na adres 14900 blok Health Center Drive w związku z doniesieniami o strzałach i napadzie, który miał miejsce w pobliżu Bowie Health Center. Według policji, do ofiary podeszło czterech podejrzanych którzy mieli pistolety. W następstwie ataku ofiara wyciągnęła swoją własną broń, co według policji było działaniem w samoobronie. Ostatecznie napadnięty postrzelił jednego z podejrzanych.

Bandyci uciekli następnie z miejsca zdarzenia. Policja znalazła 15-letniego podejrzanego w pobliżu miejsca zdarzenia, a 17-letni podejrzany został zidentyfikowany po zgłoszeniu się do szpitala w wyniku odniesienia rany postrzałowej. Pozostali dwaj napastnicy zostali znalezieni po rozbiciu samochodu, który według policji został zgłoszony jako skradziony w Wirginii. Policja dystryktu Prince George znalazła samochód, dwóch nastolatków i dwie sztuki broni palnej po incydencie w Glendale.

Reasumując: policja aresztowała i postawiła zarzuty 15 i 16-latkowi z Hyattsville i Upper Marlboro, a także dwóm 17-latkom z Hyattsville i Bladensburga. Trzej najstarsi nastolatkowie zostali oskarżeni jako dorośli.

Szef policji w Bowie, John Nesky, zorganizował w środę konferencję prasową aby przedstawić szczegóły: “Ci osobnicy są niebezpiecznymi ludźmi. Jest to widoczne w ich działaniach ostatniej nocy… Wierzę, że jest to prawdopodobnie część większego trendu który widzimy w tym obszarze i wokół regionu, zwłaszcza jeśli chodzi o przestępczość nieletnich … . Jeśli nie masz systemów bezpieczeństwa, jeśli nie masz żadnych innych rodzajów obrony, to narażasz się na tego typu sytuacje.”

WUSA9 (www.wusa9.com)

tłumaczył MR

Tags: , ,