Kanadyjski reżim zarządził aresztowania organizatorów “Freedom Convoy 2022”

Dwoje organizatorów Konwoju Wolności 2022 ma stanąć przed sądem w Ottawie, po tym jak zostali aresztowani w dniu 17.02.22r.. Policja aresztowała Tamarę Lich i Chrisa Barbera w osobnych lokalizacjach w pobliżu Parliament Hill, bez żadnego oporu ze strony któregokolwiek z liderów konwoju.

Lich powiedziała The Canadian Press, że była świadkiem aresztowania Barbera, jej aresztowanie nastąpiło wieczorem tego samego dnia. Powiedziała również, że bank zamroził jej konto. Reporter CBC rozmawiał z nią pomiędzy tymi dwoma incydentami i zapytał jaka byłaby jej reakcja na aresztowanie. “Nie odpuszczaj” , odpowiedziała.

American Greatness poinformowała, że obydwoje aresztowanych zostało oskarżonych o pomoc w popełnieniu aktów szkodnictwa. Barberowi postawiono dodatkowy zarzut doradztwa w celu niezastosowania się do nakazu sądowego i doradztwa w celu utrudniania pracy wymiaru sprawiedliwości.

Daniel Bulford był z Lich podczas jej aresztowania. Bulford jest byłym funkcjonariuszem Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej, który stracił pracę po 15 latach służby za odmowę szczepienia przeciwko COVID. Służy jako łącznik dla ruchu Adopt-A-Trucker, który wspiera Freedom Convoy 2022.

Barber i Lich stali się międzynarodowymi sensacjami internetowymi, kiedy to jechali czołową ciężarówką Konwoju Wolności, “Big Red”, która powoli toczyła się w styczniu z Kolumbii Brytyjskiej do Ottawy.

W czwartek (17.02) rano Lich zamieściła wiadomość wideo do zwolenników ruchu przyznając, że jej aresztowanie jest prawdopodobnie “nieuniknione” i błagając protestujących o zachowanie spokoju i dbanie o siebie nawzajem. Powiedziała: “Przejdziemy przez to, jutro nadejdzie.”

Aresztowania nastąpiły po tym, jak premier Justin Trudeau uruchomił w poniedziałek (14.02) ustawę o stanie wyjątkowym. Według Canadian Civil Liberties Association zakres działania ustawy to jedynie ochrona Kanady przed ekstremalnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa narodowego (ccla.org). Media społecznościowe są pełne filmów pokazujących zwiększoną obecność policji od momentu wprowadzenia stanu wyjątkowego. Protestujący pozostają cały czas pokojowo nastawieni.

Konwój Wolności parkuje na ulicach Ottawy od trzech tygodni, a tysiące Kanadyjczyków dołącza do nich przez cały ten czas aby podtrzymywać protestujących na duchu i dostarczyć im jedzenie i paliwo. Kierowcy ciężarówek twierdzą, że zamierzają pozostać w Ottawie do czasu zniesienia wszystkich nakazów i ograniczeń COVID-19 w Kanadzie. Rebel News jest cały czas na miejscu i relacjonuje działania policji (www.rebelnews.com).

Rebecca Terrell (thenewamerican.com)

tłumaczył MR