Putinowska Rosja napadła na Ukrainę, a Polacy nadal bez broni

2022-02-24 04:20 (Reuters/PAP) Rosja/ Putin wydał rozkaz przeprowadzenia operacji militarnej w Donbasie (krótka)

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał rozkaz przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie – poinformowały w czwartek światowe agencje informacyjne.

Putin powiedział, że Rosja nie może tolerować tego, co nazwał groźbami ze strony Ukrainy i ostrzeżeniami przed ingerencją z zagranicy.

Putin stwierdził, że operacja militarna w Donbasie ma na celu ochronę tamtejszej ludności okoliczności wymagają od Rosji zdecydowanych działań i dodał, że Rosja nie zamierza okupować Ukrainy. (PAP)

2022-02-24 04:41 (PAP) USA/ Biden: Świat pociągnie Rosję do odpowiedzialności za niesprowokowany i nieusprawiedliwiony atak (opis)

Ukraina stała się ofiarą niesprowokowanego i nieusprawiedliwionego ataku rosyjskich sił zbrojnych. Rosja jest odpowiedzialna za śmierć i destrukcję, który ten atak przyniesie – powiedział prezydent USA Joe Biden w oświadczeniu. Zapowiedział, że “świat pociągnie Rosję do odpowiedzialności”.

“Prezydent Putin z premedytacją wybrał wojnę, która przyniesie katastrofalną utratę życia i ludzkiego cierpienia. Rosja sama jest odpowiedzialna za śmierć i destrukcję, którą ten atak przyniesie” – oświadczył Biden.

“Tej nocy Jill i ja modlimy się za odważny i dumny naród Ukrainy” – dodał prezydent.

Nie przekonujmy się, że to co mówi pan Putin dla usprawiedliwienia wydania Ukrainie wojny, to tylko słowa bez pokrycia w faktach. To nie ma jakiegoś specjalnego znaczenia. Wojna została wydana i trwa, a mnie interesuje bezpieczeństwo Polaków.

Od lat można  było co najmniej czynić przygotowania na wypadek W. Te przygotowania to przede wszystkim przygotowania militarne. Te są, oczywiście, że są bardzo zaawansowane – w hasłach i ustawach czyli na kartce, w internecie, w partyjnych programach. Oni (pisowcy i w ogólności większość polityków) naprawdę wierzą, że jak jest ustawa to zmieniają się fakty, a jak wypowiedzą jakieś chwytliwe hasło, to jest sukces., wielki. Niezmierzoną ilość takich sukcesów ma na swoim koncie rządząca koalicja.

Fakty zaś są takie, że militarnie nie jesteśmy przygotowani. Niczego z zapowiedzianych zakupów sprzętu wojskowego nie ustało się wykonać przez lata rządów obecnych “patriotów”. Nie ma rakiet, nie ma samolotów, nie ma czołgów – ale za to są hasła, jest rozdęty socjalizm, są armie urzędników. Czyli jest sukces na miarę socjalistycznego rządu. No tego nie można zaprzeczyć, że PiS odnosi wyjątkowe sukcesy w budowaniu socjalizmu.

Inne przygotowania to przygotowania cywilów na wypadek niepokoju, wojny. Od lat mówię, że w każdym polskim domu powinien być karabin. Na wypadek W., na wypadek zawieruchy społecznej. Ludzie o złej woli lub niewiele pojmujący, w kontrze twierdzą, że na co ci karabin, przecież to nie cywil będzie się strzelał z wojskiem. Nie mam już siły mówić, rzeczy oczywiste. Ktoś kto dotychczas nie zrozumiał tego, że karabin w ręku cywilna nie jest po to aby się strzelać z obcym wojskiem, nie zrozumie już niczego. Jestem bezradny, poddaję się i przestaję rozmawiać z takim delikwentem.

Minęło 10 lat wzmożonego zainteresowania Polaków bronią palną. Moim zdaniem 10 lat stracone. Owszem nieco więcej jest pozwoleń, przez 10 lat się niemal podwoiła ilość posiadanej przez Polaków broni. Niestety to wszystko za mało, zdecydowanie za mało. Mieliśmy 10 lat, mogło być milion, albo i więcej Polaków z pozwoleniami na broń. Niestety… jest moim zdaniem niespełna 200 tysięcy. Nie słuchano mnie, nie słuchano innych, którzy mówili, że konieczna jest zmiana ustawy i ułatwienia w dostępie do broni.

No i teraz na naszych oczach zaczęła się na Ukrainie wojna. To ja mam teraz taką propozycję dla statystycznych mądrali, którzy uważają, że Polacy nie chcą posiadać broni. Proponuję puszczać filmy z Ukrainy jak Rosjanie atakują i w tym momencie zadać Polakom pytanie: “Czy jesteś za tym aby w każdym polskim domu był chociaż 1 karabin?”. Zobaczymy jaka wyjdzie statystyka?! Mądrale?!

Patrzcie na czym polega w praktyce wojna i wyciągnijcie wnioski do czego jest potrzebna cywilom broń palna. Poniżej krótka depesza PAP zawierająca apel ukraińskiego urzędnika. To co najważniejsze zaznaczam kolorem czerwonym.

2022-02-24 14:44 (Interfax-Ukraina/PAP) Ukraina/ Władze lokalne: wojska rosyjskie weszły do miasta Sumy na północno-wschodniej Ukrainie (krótka)

W obwodzie sumskim na północnym wschodzie Ukrainy trwają walki w rejonie miejscowości Achtyrka, wojska rosyjskie zajęły część trasy Kijów-Moskwa i weszły do miasta Sumy – poinformował w czwartek szef administracji obwodowej Dmytro Żywycki. Zapewnił, że siły ukraińskie odpierają atak.

Żywycki powiedział, że sytuacja w obwodzie sumskim jest bardzo trudna. “Siły zbrojne odpierają atak. W razie naszej poważnej odpowiedzi wróg zaczyna się wycofywać, są zabici i ranni ze strony kraju-agresora. Według stanu na dzisiaj sprzęt i żołnierze już najprawdopodobniej – według naszych danych – weszły do Sum. Z tego względu proszę wszystkich o podjęcie kroków w celu zapewnienia własnego bezpieczeństwa” – powiedział Żywycki na nagraniu wideo opublikowanym na Facebooku sumskiej administracji obwodowej.(PAP)

proszę wszystkich o podjęcie kroków w celu zapewnienia własnego bezpieczeństwa

Jak to zrobić bez karabinu?