Z cyklu broń ratuje życie: Jeśli użyjesz broni do odpierania ataku to nie jesteś mordercą i nie musisz być zamknięty w więzieniu – tak jest w Houston

HOUSTON, Texas — Właściciel domu strzelił do mężczyzny, który włamał się do jego domu we wschodnim Houston we wtorek wieczorem (15.03). Zgodnie z raportem policji podejrzany o włamanie nie żyje.

Podejrzany został zastrzelony przez właściciela, po tym jak próbował go dźgnąć nożem po wtargnięciu do domu na 7300 bloku Canal Street, podała policja. Podejrzany zmarł w szpitalu.

Właściciel domu powiedział, że ostatnio było w okolicy wiele prób włamania, więc był na zewnątrz aby sprawdzić co dzieje się wokół jego własności.

Policja powiedziała, że właściciel nie był w stanie dostać się do środka przez boczne drzwi i szybko zorientował się, że ktoś jest w jego domu. Wtedy właśnie, jak twierdzi, stanął twarzą w twarz z mężczyzną z nożem. Właściciel domu powiedział policji, że próbował uniknąć konfrontacji i wycofywał się, ale podejrzany podążał za nim próbując dźgnąć go nożem.

Właściciel domu oddał jeden strzał, trafiając mężczyznę w głowę: “Kiedy chodził przed domem podszedł do niego mężczyzna z nożem. Właściciel domu próbował się wycofać, ale mężczyzna nadal podążał za nim, grożąc mu niebezpiecznym narzędziem. Właściciel domu oddał pojedynczy strzał z broni palnej, trafiając mężczyznę” – powiedział detektyw Estep.

Tożsamość podejrzanego nie została jeszcze ujawniona.

Właściciel domu powiedział policji, że z domu najprawdopodobniej zniknęły pieniądze.

Sprawa zostanie teraz przekazana do prokuratury okręgowej hrabstwa Harris.

Brhe Berry (abc13.com)

tłumaczył MR