Proszę zapakować, biorę na wynos – w USA 36 miesięcy z rzędu sprzedawano ponad milion sztuk broni palnej.

Sprzedaż broni na cywilny rynek w USA pobiła kolejny rekord. Właśnie zakończony lipiec był 36-tym miesiące z rzędu w którym liczba transakcji nabycia broni palnej przekraczała 1 milion.

Bijąc ten rekord popytu, ludzie przekazali silny komunikat liberalnym Demokratom, którzy w zeszłym tygodniu uchwalili zakaz kupowania najpopularniejszej w kraju broni palnej, nowoczesnego karabinu sportowego, oraz innych modeli broni samopowtarzalnej oraz części do nich.

Według ekspertów z branży, sprzedaż w lipcu przekroczyła 1,2 miliona. Oznacza to, że przez trzy kolejne lata sprzedaż w każdym miesiącu osiągała 1 mln lub więcej.

“To prawdziwy kamień milowy, zwłaszcza w świetle działań Demokratów w Izbie Reprezentantów USA w zeszłym tygodniu” – powiedział Mark Oliva, rzecznik National Shooting Sports Foundation, stowarzyszenia producentów i dystrybutorów broni.

“Izba przeprowadziła przesłuchania w komisji i uchwaliła przepisy, które zakazują najpopularniejszego w Ameryce karabinu centralnego zapłonu – nowoczesnego karabinu sportowego, a także niektórych modeli strzelb samopowtarzalnych i pistoletów. Zrobili to nawet po tym, jak sami przyznali, że wiedzieli iż przepisy te są niekonstytucyjne i sprzeczne z precedensem Sądu Najwyższego USA. Praworządni Amerykanie również zagłosowali – ponad 1,2 miliona razy w zeszłym miesiącu i setki milionów razy w ciągu ostatnich trzech lat – aby przypomnieć Kongresowi, że prawa Drugiej Poprawki należą do ludzi.”

Liberałowie często określają karabiny jako “broń szturmową”, sformułowanie to zostało zakazane przez Associated Press, ponieważ ma charakter podburzający i jest mało precyzyjne.

Sprzedaż broni palnej wzrosła z powodu przestępczości, obaw o wojnę domową wywołaną przez podziały rasowe w niektórych miastach i ciągłych ataków politycznych Demokratów na praworządnych właścicieli broni. Największymi grupami nowych nabywców były według badań kobiety i czarni Amerykanie.

NSSF wykazała, że lipcowa sprzedaż wyniosła dokładnie 1,233,115 sztuk. Liczba ta została zweryfikowana tak aby pozbyć się sprawdzeń dokonywanych przez FBI które nie były związane z transakcją zakupu broni, w tym procedur przeprowadzanych na potrzebny uzyskania pozwolenia na ukryte noszenie broni.

FBI odnotowało w lipcu w sumie 2,404,335 procedur sprawdzeń przeszłości w ramach systemu National Instant Criminal Background Check System (NICS).

Paul Bedard (washingtonexaminer.com)

tłumaczył MR

Tags: , , ,