Z cyklu broń ratuje życie: Ojciec, z pomocą pistoletu, broni córkę przed napaścią.

SIDNEY (Ohio) – Właścicielowi domu, który w dniu 31.07.22r. zmuszony był śmiertelnie postrzelić napastnika w Shelby County nie zostaną postawione żadne zarzuty.

Prokurator hrabstwa Shelby Tim Sell poinformował, że Wielka Ława Przysięgłych głosowała 8-1 przeciwko postawieniu zarzutów właścicielowi domu.

Szeryf hrabstwa Shelby James Frye powiedział wcześniej News Center 7, że spodziewał się iż ława odrzuci sprawę z powodu nowego prawa Ohio “Stand Your Ground”, które weszło w życie w kwietniu 2021 roku.

House Bill 38 uchylił prawo, które wcześniej nakładało prawny obowiązek podjęcia próby wycofania się przez ofiarę napaści, zanim można było użyć broni palnej. Prawo w tym zakresie zostało zaktualizowane, tak aby podtrzymywać doktrynę “mój dom moją twierdzą”. Zgodnie z tą doktryną napadnięta osoba nie musi podejmować żadnych prób wycofywania się i unikania konfrontacji w swoim własnym domu lub pojeździe. Taka osoba od razu może zacząć strzelać.

News Center 7, w drodze wniosku o udzielenie informacji, uzyskało nagranie wideo pokazujące Jamesa Rayla, 22 sekundy przed tym jak został trafiony przez pocisk z pistoletu. Nagranie z kamery na drzwiach domu pokazuje sytuację, w której Rayl najpradokodobniej próbuje siłowo wtargnąć do domu w 2900 bloku North Kuther Road.

Na filmie widać, jak Rayl wali w drzwi po tym gdy został poproszony o odejście.

W nagraniu audio z telefonu alarmowego 911, również uzyskanym przez News Center 7 w drodze wniosku o udzielenie informacji, kobieta która opisała Rayla jako swojego byłego chłopaka krzyczała: “On próbuje wywarzyć drzwi tato … tato … tato. Czy on próbuje mnie zabić?”

Śledczy z biura szeryfa powiedzieli, że to właśnie w tym momencie Rayl wyłamał drzwi wejściowe i zaczął wchodzić do środka. Natychmiast trafiły go trzy kule z pistoletu.

W tej samej rozmowie z numerem 911 słychać jak kobieta mówi: ” Tato, nic nie mógłbyś zrobić. Uratowałeś mi życie.”

Sąsiad sprawdził rannego Rayla — gdyż kobieta odmówiła prośbie dyspozytora aby to zrobić — i powiedział, że nie widział aby Rayl wszedł do domu.

“Jeśli wszedł do domu, to dlaczego strzelał przez drzwi?” pyta Jeff Hereford.

Hereford powiedział, że nie zgadza się z sąsiadami ani z raportem z incydentu na temat strzelaniny, twierdząc, że widział wszystko, jak również Rayla leżącego na ziemi.

Inna sąsiadka powiedziała, że wierzy iż ojciec kobiety miał wszelkie prawo do użycia śmiertelnej siły.

WHIO staff (www.whio.com)

tłumaczył MR