Zginęła Daria Dugina, córka głównego ideologa Kremla Aleksandra Dugina – nie ma zdarzeń przypadkowych

2022-08-21 03:08 (media/PAP) Ukraińskie media: w wybuchu samochodu pod Moskwą zginęła Daria Dugina, córka głównego ideologa Kremla

W wybuchu samochodu na autostradzie pod Moskwą zginęła Daria Dugina, córka Aleksandra Dugina, głównego ideologa Kremla, rosyjskiego imperializmu i zwolennika inwazji na Ukrainę – podały w nocy z soboty na niedzielę ukraińskie media, m.in. portale Ukraińska Prawda i Ukr.net.

Świadkowie mówią, że samochód eksplodował podczas jazdy w rejonie miasta Odincowo pod Moskwą. Według wstępnych informacji znajdowała się w nim Daria Dugina. Kobieta zginęła na miejscu.

Na opublikowanych w sieci materiałach filmowych widać płonące auto Darii Duginy, którym miała zabrać swojego ojca. Jak twierdzą lokalne media, na które powołują się ukraińskie portale, “guru” Kremla w ostatniej chwili zmienił zdanie i wsiadł do innego pojazdu unikając w ten sposób śmierci.

W dostępnych w internecie nagraniach widać trzymającego się za głowę Aleksandra Dugina stojącego w pobliżu płonącego samochodu terenowego córki, która wracała z festiwalu “Tradycja”.

Aleksandr Dugin uznawany jest za jednego z głównych doradców rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Kremlowski ideolog jest m.in. zwolennikiem ekspansywnej polityki Rosji, a także wojny na Ukrainie.

Nazywany “mózgiem Putina” filozof uważa, że Moskwa właśnie poprzez zajęcie Ukrainy powinna rozpocząć budowę “imperium euroazjatyckiego od Dublina po Władywostok”, stając się alternatywą dla chylącego się ku upadkowi Zachodowi. Zdaniem Dugina powstałym w ten sposób mocarstwem powinni kierować Rosjanie.

Jak podała stacja CNN, uważa się, że ideologie Dugina, których zwolenniczką była także jego córka, mają istotny wpływ na politykę Kremla. (PAP)

Moje zdanie jest takie, że najbardziej niewyobrażalne dla nas zbrodnie są czymś zwyczajnym, normalną metodą osiągania celów dla panów w Rosji.

Nie wierzę w przypadki. Pan

Dugin nie bez powodu nie wsiadł do tego konkretnego samochodu. O, tyle bym miał do napisania w sprawie tego zdarzenia na drodze.