Kapitalizm dla opornych: Jak jest ssanie na rynku to trzeba działać. Federal Ammunition otwiera nowy magazyn surowcowy aby skrócić czas produkcji i sprzedawać więcej.

Firma Federal Ammunition jest o krok od ponownego zwiększania produkcji amunicji. Wszystko dzięki niedawnej ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod nowy magazyn surowców budowany w Coon Rapids, MN. Nowy magazyn surowców ma pomóc w skróceniu czasu dostępności materiałów bazowych dla zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w hrabstwie Anoka w stanie Minnesota. Nowy obiekt powiększy wynoszącą już ponad 90 000 m² powierzchnię produkcyjną firmy Federal na której odbywa się bezpośrednia produkcja amunicji.

“W tym roku nasza firma obchodziła 100-lecie istnienia, a ten projekt kontynuuje politykę wzrostu i inwestycji w hrabstwie Anoka” – powiedział Jason Vanderbrink. “Jest to nasz pierwszy duży budynek na naszej działce w obrębie miasta Coon Rapids. Rozszerzenie działalności na naszym terenie jest bardzo ważne, ponieważ stajemy się jeszcze bardziej zintegrowani. Ten projekt poprawi wydajność naszego procesu produkcyjnego poprzez przechowywanie, w bliskiej odległości i w jednym miejscu, surowców potrzebnych do produkcji amunicji dla naszych wspaniałych klientów. Postrzegam to jako kolejny duży krok w kierunku umacniania naszej wiodącej pozycji na rynku, i rozszerzania naszego potencjału jako największego producenta amunicji, którym jesteśmy obecnie”.

Nowy obiekt o wartości kilku milionów dolarów będzie obejmował dodatkowe 1000 metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej na cele magazynowe i będzie znajdował się we wschodniej części siedziby firmy Federal w granicach miasta Coon Rapids, MN. W chwili pisania tego tekstu budowa jest już w toku, a prezes Federal, Jason Vanderbrink, twierdzi, że nowy magazyn powinien zacząć działać wczesną wiosną 2023 roku.

Naszym celem, poprzez nowe budynki które projektujemy i konstruujemy, jest obecnie wzmocnienie misji firmy Federal. Misja ta zawiera się w haśle: ‘Build better ammunition in America to create community, power defense and conserve our heritage’,” – powiedział Tom Becker. “Jesteśmy również firmą z Minnesoty i jesteśmy dumni, że możemy być partnerem Federal w tym projekcie. Wiemy, że ten nowy obiekt pomoże firmie Federal, eliminując jej obecne ograniczenia związane z przechowywaniem materiałów bezpośrednio w miejscu produkcji. To w efekcie pozwoli Federalowi zwiększyć możliwości produkcyjne na terenie fabryki i przyspieszy realizację ogólnych celów firmy”.

Luke C. (www.thefirearmblog.com)

tłumaczył MR