Inne oblicze sprawiedliwości: Pan aktywista anty-przemocowy po dziewięciu wyrokach, będąc na warunku, postrzelił się w dupę na stacji benzynowej.

Dziewięciokrotnie skazany przestępca, który przebywał na zwolnieniu za kaucją w związku ze sprawą o pobicie policjanta stanowego stanu Illinois podczas protestu w którym uczestniczyło chicagowskie indywiduum znane pod pseudonimem “Dreadhead Cowboy” (news.wttw.com), przypadkowo strzelił sobie w tyłek na stacji benzynowej w Bucktown, a następnie próbował okłamać służby na temat przebiegu zdarzenia.

Gregory Sherman, lat 43, pracuje na pełny etat jako aktywista walczący z przemocą , “tam na ulicy, próbując niwelować przestępcze i niebezpieczne zachowania, które mają miejsce w naszej społeczności”, powiedział jego prywatny obrońca.

Chociaż okoliczności są tutaj niezwykłe, pan Sherman jest już 31 osobą w Chicago w tym roku, oskarżoną o zabicie lub postrzelenie kogoś – lub próbę zabicia lub postrzelenia kogoś – podczas przebywania na wolności za kaucją.

9 lipca pan Sherman trafił do Elizabeth Hospital po tym, jak kula przeszła w na wylot przez jego lewy pośladek i trafiła w prawą stopę, powiedział asystent prokuratora stanowego Steven Haamid. Ranny rzekomo powiedział chicagowskim policjantom, że właśnie zamykał ambulatorium na 1500 block North Milwaukee, kiedy na zewnątrz doszło do bójki i ktoś oddał strzały, trafiając go gdy przechodził obok.

W tym samym czasie inni funkcjonariusze reagowali na zgłoszenie ze stacji Shell przy 1768 West Armitage, ponieważ osoby dzwoniące na 911 twierdziły, że ze stacji wybiegł mężczyzna po tym jak się postrzelił.

Nagranie monitoringu ze stacji benzynowej pokazało błysk w okolicy tylnej kieszeni Shermana, gdy ten grzebał w spodniach czekając w kolejce.

Po błysku, Sherman “podskoczył, a następnie wygramolił się ze stacji benzynowej z powrotem do swojego pojazdu”, powiedział Haamid dodając, że Sherman zatrzymał się po drodze, aby wręczyć “czarny przedmiot” komuś stojącemu w pobliżu dystrybutorów paliwa.

Policja znalazła łuskę na podłodze stacji benzynowej, ale śledczy nie znaleźli broni.

Haamid powiedział, że Sherman otrzymał cztery 10-letnie wyroki w 2015 roku za rabowanie taksówkarzy i został również skazany za napad na taksówkarza w 2006 roku.

Również w 2006 roku Sherman został skazany za planowanie naruszenia nietykalności cielesnej z użyciem broni palnej. W tamtej sprawie prokuratorzy zarzucili mu, że wraz z dwoma innymi więźniami spiskował, by przemycić broń do więzienia hrabstwa Cook, w którym grupa chciała dokonać samo-postrzelenia aby móc pozwać hrabstwo.

W czwartek, w związku z incydentem na stacji benzynowej, prokuratorzy postawili Shermanowi zarzut recydywy z bronią. Sędzia Charles Beach odrzucił wniosek stanu o zatrzymanie Shermana bez możliwości wpłacenia kaucji. Zamiast tego, musi on wpłacić 10,000 dolarów kaucji i poddać się monitoringowi elektronicznemu.

Ale Sherman nie będzie mógł wrócić od razu do domu. Sędzia Beach nakazał jego aresztowanie bez możliwości wpłacenia kaucji za naruszenie warunków zwolnienia za kaucją w toczącej się sprawie dotyczącej pobicia policjanta, która jest osobną historią.

W maju 2021 roku pan Sherman oraz Adam “Dreadhead Cowboy” Hollingsworth i trzy inne osoby zostały aresztowane po rzekomym utrudnianiu ruchu na Dan Ryan Expressway, gdzie pikietowały w celu podniesienia świadomości na temat przemocy wobec dzieci.

Sherman jest jedynym członkiem grupy, który został oskarżony o przestępstwo. Prokuratorzy powiedzieli, że poturbował on policjanta stanowego, gdy służby próbowały oczyścić autostradę. Konfrontacja pomiędzy policjantami a członkami grupy Shermana walczącej z przemocą, Ex-Cons for Community and Social Change, została uwieczniona na wideo:

Artykuł ten jest kolejnym z wielu w serii traktującej o osobach oskarżonych o zabicie, zastrzelenie lub próbę zabicia lub zastrzelenia innych osób podczas przebywania na zwolnieniu warunkowym w związku z toczącą się sprawą o przestępstwo. CWBChicago rozpoczęło serię raportów w listopadzie 2019 roku, po tym jak sędzia główny hrabstwa Cook Timothy Evans publicznie stwierdził, że w związku z wprowadzeniem reformy działania sądów “nie mieliśmy żadnych groźnych incydentów”.

Rzeczywista liczba morderstw i strzelanin popełnionych przez osoby przebywające na zwolnieniu za kaucją w związku z popełnieniem przestępstwa jest bez wątpienia znacznie wyższa niż liczby widoczne powyżej. Od 2017 roku CPD wniosła jakiekolwiek zarzuty w mniej niż 5% strzelanin bez ofiar śmiertelnych i 33% morderstw (cwbchicago.com).

CWBChicago (cwbchicago.com)

tłumaczył MR