Amerykańscy producenci broni nie potrzebują kroplówki od rządu. Ale jeśli rząd jest w potrzebie to chętnie pomogą.

Federal Ammunition otrzymała 5-letni kontrakt na produkcję amunicji treningowej 5,56mm dla Armii Stanów Zjednoczonych o wartości 114 milionów dolarów. Nierykoszetująca i nisko penetrująca amunicja AA40 5,56mm jest używana przez amerykańskie oddziały wojskowe w karabinach i karabinkach w celach szkoleniowych.

“Ten kontrakt jest historyczny” – powiedział Jason Vanderbrink, prezes Federal Ammunition. “Jest to największy kontrakt rządowy przyznany firmie Federal w ciągu 100 lat jej działalności. Mówi to wiele o zaufaniu, jakim wojsko Stanów Zjednoczonych darzy naszych amerykańskich pracowników, produkujących najlepsze produkty dla naszych mężczyzn i kobiet w służbie”.

“Pomyślna realizacja kontraktu AA40 wymaga stworzenia potencjału produkcyjnego o dużej skali w połączeniu z rygorystycznymi środkami kontroli jakości” – powiedział Erik Carlson, starszy dyrektor ds. operacyjnych w siedzibie Federal zlokalizowanej w Anoka, MN. “Kontrakty tej wielkości są potwierdzeniem zaangażowania pracowników firmy Federal w spełnianie tych wymagań i konsekwentne dostarczanie najlepszej możliwej amunicji dla naszych amerykańskich sił zbrojnych”.

“Niepenetrująca amunicja szkoleniowa firmy Federal została uznana przez wojsko Stanów Zjednoczonych za najlepszą w branży, a najnowszy kontrakt przyznany nam przez armię amerykańską jest potwierdzeniem tego uznania” – powiedział wiceprezes ds. sprzedaży rządowej David Leis. “Amunicja została zaprojektowana tak, aby przy uderzeniu rozpadała się na małe fragmenty, minimalizując nadmierną penetrację i ryzyko rykoszetu, co czyni ją idealną do celów szkoleniowych”.

Jim Grant (www.ammoland.com)

tłumaczył MR