Jeszcze o wyborach w Brazylii: Kolejny element układanki. Pan Lula jest bardzo lubiany przez…..pana Jinpinga, Schwaba i Bidena.

Brazylijczyk Luiz Inacio Lula Da Silva ma potężne międzynarodowe powiązania, które prawdopodobnie pomogły mu oficjalnie pokonać ogromną popularność prezydenta Jaira Bolsonaro w wyborach z 30 października.

Wśród pierwszych którzy mu pogratulowali, znaleźli się m.in. chiński prezydent Xi Jinping oraz Joe Biden.

Ale Lula miał jeszcze jednego potężnego zwolennika: Klausa Schwaba i Światowe Forum Ekonomiczne (WEF).

W swoim manifeście z 3 czerwca 2020 roku WEF Schwab napisał: “Każdy kraj, od Stanów Zjednoczonych po Chiny, musi w tym uczestniczyć. Każda branża, od ropy i gazu po technologię, musi zostać przekształcona. W skrócie, potrzebujemy ‘Wielkiego Resetu’ kapitalizmu”.

Schwab i WEF są na dobrej drodze do ustanowienia Wielkiego Resetu poprzez wspieranie takich liderów jak premier Kanady Justin Trudeau i premier Holandii Mark Rutte.

Luiz Inacio Lula Da Silva nie uchodzi za takiego globalistycznego “złotego chłopca” jak Trudeau i Rutte, ale mimo to jest kluczowym elementem planu Schwaba, twierdzą analitycy.

W op-edzie z 2 listopada dla National File, Addison Basurto zauważył: “Nie tylko Lula jest bezpośrednio wspierany przez WEF, ma również powiązania z podmiotami kontrolowanymi przez Komunistyczną Partię Chin (CCP) poprzez chiński think tank, Taihe Institute, oraz Humpty Dumpty Institute (HDI), z których ten ostatni jest kierowany przez Marka Epsteina, młodszego brata zmarłego Jeffreya”.

“Administracja Luli masowo rozszerzała więzi gospodarcze z Chinami” – stwierdził Instytut Taihe.

30 października Lula został “wybrany” na kolejną kadencję, pomimo skazania za pranie pieniędzy i korupcję w 2017 roku. Najwyższy Sąd Federalny unieważnił wyrok skazujący Luli w 2021 roku, tym samym umożliwił jego start w wyborach w 2022 roku przeciwko prezydentowi Jairowi Bolsonaro.

Podczas swojej pierwszej kadencji jako prezydent Brazylii lewicowy Lula otrzymał w 2010 roku od WEF Schwaba nagrodę Global Statesmanship Award.

“Ta nagroda zwiększa moją odpowiedzialność jako lidera, a także odpowiedzialność mojego kraju jako coraz bardziej obecnego i aktywnego gracza na scenie globalnej” – powiedział wówczas Lula.

Lula dodał: “Ostatnio widziałem, jak wiele międzynarodowych publikacji mówi, że Brazylia jest obecnie modna. Pozwolę sobie powiedzieć, że choć jest to uprzejme określenie, nie jest ono właściwe. Moda to rzecz przejściowa, efemeryczna. Brazylia pragnie być i będzie stałym graczem na nowej scenie światowej…Brazylia jednak nie chce być nową siłą w starym świecie. Brazylijski głos mówi, głośno i wyraźnie, że można zbudować nowy świat.”

Powrót Luli jest postrzegany jako ważny wynik dla Schwaba.

Tymczasem miliony Brazylijczyków w całym kraju protestują od momentu ogłoszenia Luli zwycięzcą. Nagrania z protestów zostały w większości wykasowane przez Big Tech i Big Media, ale są rozpowszechniane przez niezależne, wolne media, takie jak Telegram.

https://t.me/Jack_Posobiec/18426

https://t.me/GarrettZ/8034

WorldTribune (www.worldtribune.com)

tłumaczył MR