Wywiad z Pawłem Chojeckim na łamach The New American.

Poniżej wywiad przeprowadzony przez Veronikę Kyrylenko z The New American z pastorem Kościoła Nowego Przymierza Pawłem Chojeckim.

Powszechnie uważa się, że imperium komunistyczne upadło dziesiątki lat temu. W rzeczywistości, ideologia antywolnościowa i praktyka komunizmu nie zostały do dzisiaj pokonane.

W wywiadzie dla The New American ewangelicki pastor Paweł Chojecki dzieli się szczegółami sprawy karnej wytoczonej mu przez państwo polskie. Pastor jest oskarżony o krytykowanie prezydenta Andrzeja Dudy za jego prokomunistyczną politykę i posługiwanie się katolickimi dogmatami, które w oczach Chojeckiego są niezgodne z Biblią. Pastor twierdzi, że polski rząd rutynowo ogranicza ludziom możliwość korzystania z ich praw nadanych przez Boga, a sam jego proces jest kolejnym przykładem tej straszliwej niesprawiedliwości.

Pastor Chojecki jest założycielem Kościoła Nowego Przymierza (megakosciol.pl) oraz twórcą i redaktorem naczelnym telewizji Idź Pod Prąd (idzpodprad.pl), która jest najpełniejszym źródłem informacji na temat sprawy pastora.

The New American (thenewamerican.com)