Joe jest niezmiennie w formie. Dla niego Armia Zbawienia i Secret Service to to samo.

Zespół badawczy Republikańskiego Komitetu Narodowego ujawnił, że podczas gdy jego mikrofon był włączony, Biden powiedział pracownikowi Armii Zbawienia, że spędził czas z Secret Service w Polsce i na Ukrainie.

Biały Dom nie odpowiedział na prośbę Breitbart News o komentarz, co konkretnie miał na myśli Joe Biden.

Biden, który w niedzielę odwiedził El Paso County Migrant Services Center, rozmawiał z działaczami Armii Zbawienia podczas inspekcji placówki. Na nagraniu widać, jak Biden podchodzi do urzędnika i przekazuje, że wraz z Secret Service odwiedził Polskę i Ukrainę.

“Spędziłem trochę czasu z Secret Service w Polsce i na Ukrainie” – powiedział Biden. Dalsze komentarze prezydenta były niezrozumiałe.

Nie jest jasne, do czego Biden się odnosił i dlaczego miałby rozmawiać z pracownikiem Armii Zbawienia o swoich zagranicznych podróżach w towarzystwie Secret Service. Jak podaje “The Hill”, Biden dokonał wcześniej inspekcji południowego muru granicznego, który oddzielał Stany Zjednoczone od Juarez w Meksyku:

W marcu, tuż po rozpoczęciu wojny na Ukrainie, Biden udał się do Polski i odwiedził 82. dywizję powietrzno-desantową. Nie odwiedził on Ukrainy w 2022 roku, mimo nalegań prezydenta Ukrainy Wołodymyra Żeleńskiego.

Historia powiązań Bidena z Ukrainą jest długa. Według Los Angeles Times, w 2017 roku, cztery dni przed tym gdy Donald Trump zasiadł w Gabinecie Owalnym, ówczesny wiceprezydent Joe Biden udał się na Ukrainę aby wygłosić pożegnalne przemówienie. Była to szósta wizyta Bidena na Ukrainie w ciągu siedmiu lat.

W 2017 roku Hunter Biden otrzymywał pensję w wysokości 83 000 dolarów miesięcznie za przebywanie w zarządzie Burisma, ukraińskiej firmy energetycznej. W tym samym roku wynagrodzenie Huntera zostało zmniejszone o połowę.

Hunter został powołany do zarządu Burismy w 2014 roku. Nie miał wcześniejszego żadnego doświadczenia z sektorem energetycznym ani z rejonem Ukrainy.

Hunter zarabiał wielkie sumy na Ukrainie, za które “nie świadczył żadnej prawdziwej pracy”, stwierdził starszy współpracownik Breitbart News, Peter Schweizer.

W 2015 roku Joe Biden zagroził wstrzymaniem 1 miliarda dolarów dla Ukrainy, jeśli rząd ukraiński nie zwolni prokuratora który prowadził śledztwo w sprawie Bursimy.

W 2018 i 2020 roku Schweizer opublikował dwie książki “Secret Empires” i “Profiles in Corruption”. Obie te książki trafiły na pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Timesa. Ujawniono w nich, jak Hunter Biden i jego ojciec polecieli do Chin na pokładzie Air Force Two w 2013 roku, po czym firma Huntera przyklepała umowę o wartości 1,5 miliarda dolarów z filią chińskiego rządu jaką jest Bank of China, nastąpiło mniej niż dwa tygodnie po tej podróży. Publikacje Schweizera ujawniły również inne rozległe i lukratywne zagraniczne transakcje i koneksje rodziny Bidenów.

Redaktor ds. politycznych Breitbart, Emma-Jo Morris, prowadząc śledztwo w New York Post w sprawie należącego do Huntera Bidena “laptopa z piekła rodem”, trafiła na międzynarodowe nagłówki gdy wraz z Mirandą Devine ujawniła, że prezydent był ściśle zaangażowany w interesy młodszego Bidena. Okazało się, że miał on nawet znaczne udziały w firmie, którą jego syn założył z urzędnikami z najwyższych szczebli Komunistycznej Partii Chin.

Wendell Husebø (www.breitbart.com)

tłumaczył MR