Pamiętacie Elisjsha Dicken’a? Właśnie został “Obywatelem Roku miasta Greenwood” za uratowanie ludzi przed psycholem.

GREENWOOD – Miasto Greenwood uhonorowało w zeszłym tygodniu człowieka odpowiedzialnego za powstrzymanie aktywnego strzelca wewnątrz Greenwood Park Mall w lipcu 2022.

Burmistrz Greenwood Mark Myers wybrał Elisjsha Dicken jako zdobywcę nagrody Obywatela Roku miasta.

W liście nominacyjnym Myers zrelacjonował, co wydarzyło się 17 lipca wewnątrz centrum handlowego i wyraził podziękowania za szybkie działanie.

“17 lipca zaczął się jako kolejny piękny dzień w Greenwood. Niestety, stał się jednym z najczarniejszych dni w naszej historii. Samotny strzelec wszedł do Food Court w Greenwood Park Mall. Gdy wyszedł z toalety, zaczął strzelać z karabinu, zabijając 3 osoby.

Słysząc rozlegające się strzały, Elisjsha Dicken natychmiast zidentyfikował strzelca, ukrył się za filarem, wyciągnął broń i strzelił do napastnika z odległości 40 jardów. Udało mu się wyeliminować zagrożenie. Robiąc to, Elisjsha ochronił również wielu niewinnych cywilów przed niebezpieczeństwem. Tego dnia dzięki jego szybkiemu i bezinteresownemu myśleniu uratowano niezliczoną ilość niewinnych istnień. Miasto Greenwood i jego mieszkańcy mają wielki dług wdzięczności wobec Elisjsha.

Z powodu jego bohaterskich czynów, miasto Greenwood z dumą honoruje Elisjsha Dickena tytułem Obywatela Roku 2022″.

Po masowej strzelaninie w centrum handlowym, szef policji Greenwood wydał następujące oświadczenie:

“Powiem tylko, że jego działań nie można nazwać niczym innym niż heroizmem. Zaangażował strzelca z dość dużej odległości z broni krótkiej” – powiedział Ison. “Działał on bardzo dobrze z taktycznego punktu widzenia, gdyż poruszał się tak aby zmniejszyć dystans do napastnika. Stworzył on również drogę ucieczki dla ludzi znajdujących się za nim. Nie miał szkolenia policyjnego ani przeszłości wojskowej”.

Rokrocznie miasto Greenwood przyznaje tytuł Obywatela Roku cywilowi, strażakowi i funkcjonariuszowi policji.

James Howell Jr. (www.wrtv.com)

tłumaczył MR